Letadlo s rozhodčími odlétá směr Londýn ve 12.15 hodin. Samotné utkání se hraje ve čtvrtek od 21 hodin a bude v přímém přenosu na sportovním kanále Eurosport.

Ve čtvrtek vás čeká finále Ligy mistrů žen. Jak se na tuto událost těšíte?
Určitě to bude prestižní zápas a doufám, že tam bude hodně lidí. Pro mě je to velký úspěch, nevím, jestli se mi ještě tohle někdy stane. Sice se tu vychovávají rozhodčí, ale to, co dokázala Dáša, tak to nikdo asi jen tak nedokáže. Ono nebýt jí, tak ani nikam nejdeme.

Jak jste se dozvěděla o nominaci na toto utkání? To, že bude hlavní rozhodčí Dáša Damková, tak to se předpokládalo delší dobu. Jak to vlastně probíhá dál?
UEFA si deleguje hlavní rozhodčí a ta si pak vybírá asistenty. Oni samozřejmě vědí, že když delegují hlavní rozhodčí, tak že ve své zemi asistentky s mezinárodní licencí má. Kdyby tu byla jen jediná, tak by jí tam komise neposlala.

Dá se říct, že je tenhle zápas zatím váš vrchol?
Tohle je pro mě asi nejvíc. Dosud to bylo semifinále mistrovství Evropy devatenáctek. Už jsem byla i na semifinále Ligy mistrů v Německu. Ale finále je prostě nejvíc.

Zjistila jste si nějaké informace o finalistech? Nebo to před zápasem neděláte?
Nic o týmech nezjišťujeme. Prostě jedeme na zápas a s tím do toho člověk musí jít. Každý zápas je bez nějakých předsudků, bez nějaké zvláštní přípravy, jaké ty týmy jsou. Snažíme se to brát jako každý jiný zápas.

Když je tohle zatím váš vrchol, tak čeho byste chtěla ještě v roli rozhodčí dosáhnout?
Tak určitě nějaký finálový turnaj mistrovství Evropy, což jsem byla zatím jen na devatenáctkách, takže na turnaj dospělých. Pak na mistrovství světa, to je letos v Německu a tam Dáša jede sama. Bylo by krásné, kdyby se tam ještě někdy někdo od nás dostal, ať by to byl kdokoliv. Samozřejmě, kdybych to jednou byla já, tak by to bylo super. Na mistrovství světa mám ještě čtyři roky, tak uvidíme.