V Ostravě se za krásného počasí uskutečnilo mistrovství České republiky juniorských a dorosteneckých kategorií.

Liberecká výprava si odvezla nejen několik osobních rekordů a finálových umístění, ale také dvě stříbrné a jednu zlatou medaili.

V závodě na 1500 metrů juniorů liberečtí vytrvalci potvrdili své letošní dominantní postavení v této disciplíně. Již pátý titul mistra ČR do své sbírky přidal Ondřej Gajdoš, jemuž se stále daří úspěšně kombinovat atletiku a triatlon. Po takticky výborně zvládnutém závodě opět ukázal, že finiš je jeho silnou stránkou a v čase 3:57.42 se mohl radovat z těsného vítězství před svým týmovým kolegou Davidem Šlapákem (3:57.83).

Své postavení v letošních tabulkách potvrdil také dorostenec Jan Jech, který si ve velkém osobním rekordu (37.89) doběhl pro svou premiérovou medaili na trati 300 metrů překážek. Druhým místem se navíc nominoval na červnové mezistátní utkání dorostu v Maďarsku. Jeho letošní výkony jsou velkým příslibem do budoucna a jistě se brzy zařadí mezi opory prvoligového družstva libereckého Slovanu.

Příští víkend se v Hodoníně uskuteční tradičně výborně obsazené mistrovství republiky mužů a žen, kde bude bojovat o medaile vedle českých olympioniků také devítičlenná výprava libereckých atletů.