Extralize vévodí bez jediné prohry Karlovarsko, následováno Libercem, který na zlínské palubovce sice tratil první sadu, ale pak si zajistil tříbodový zisk.

Martin Demar, trenér VK Dukla Liberec, uznal, že jeho mužstvo sehrálo těžký zápas. „Fatra hrála dobře, my jsme si to ztížili prohrou v prvním setu. Pak jsme se zlepšili, dělali jsme míň chyb, a proto jsme utkání zvládli,“ uvedl liberecký trenér.

Podobně hodnotil zápas i hostující kapitán Lukáš Ticháček. „Jsem rád za tři body, ve Zlíně je to vždy velmi těžké, takže beru ty tři body,“ uvedl spokojený zkušený legionář Dukly.
Zlín nepatří k top favoritům, ale už několikrát dokázal elitní tuzemské kluby potrápit. „Dnes nás soupeř přehrál servisem a obranou na síti,“ hodnotil duel zlínský kormidelník Přemysl Obdržálek.

„Škoda, že jsme nebyli úspěšnější. Začali jsme dobře, Liberec nebyl ve své kůži, pak se zlepšil, ale my jsme toho nedokázali využít,“ litoval pro portál cvf.cz Duc Luan Truong, kapitán VSC Fatra Zlín.

Pět zápasů měla v sobotu na pořadu i nejvyšší soutěž žen. Liberecké volejbalistky však do dění nezasáhly, neboť jejich zápas s brněnskými Šelmami se odehraje až ve středu 23. listopadu od půl osmé večer.

Extraliga volejbalistů, 12. kolo:

Fatra Zlín – VK Dukla Liberec 1:3 (24, -20, -21, -15)
Rozhodčí: Možnár, Spáčil. Diváků: 425.
Zlín: Truong, Kozak, Gálík, Římal, Toman, Pražák, libera Viceník, Vodička – Adamec, Čeketa, Šulc.
Liberec: Veselý, Ticháček, Lux, Nikačevič, Gavenda, Demar, libero Maar – Staněk, Diaz Gomez.

Lvi Praha – SKV Ústí nad Labem se hraje v pondělí 21. listopadu od 18.00.