„Neměli jsme do dnešního zápasu výsledky, ale trpělivostí a koncentrovaností, lepší obranou i servisem jsme to tentokrát uhráli. Byl to týmový výkon, skvěle zahráli Mihajlovič a podle představ hrál i Janouch,“ chválil vítězný tým jeho trenér Tomáš Pomr.

„Domácí byli lepší, vyhráli zaslouženě. Ve třetí sadě jsme jim darovali tři body, polevili jsme na servisu a i všechny sporné body šly proti nám,“ uvedl liberecký trenér Michal Nekola.

První set ovládla Dukla za 26 minut s přehledem 25:19. „Začali jsem dobře, chtěli jsme soupeře tlačit na servisu, docela se nám dařilo i v obraně,“ uvedl reprezentační nahrávač v libereckých službách Luboš Bartůněk.

Další průběh zápasu se ale pak hrál v domácí režii. Lvi přidali na servisu a dařilo se jim i v útoku. „Většina třetí sady byla vyrovnaná, ale koncovku jsme nezvládli. Nedá se hrát za levno, ubrali jsme na podání,“ uvedl ke ztrátě druhého a třetího setu liberecký univerzál Filip Křesťan.

Slovinský reprezentant Matěj Mihajlovič třemi přímými body v koncovce čtvrté sady rozhodl o tříbodové výhře domácích, 21letý univerzál přidal v utkání i tři bloky. Zaznamenal 21 bodů. „Byl to pro nás hezký zápas, dodrželi jsme taktiku, dobře ubránili. Liberec myslí stejně jako my na titul, nám se zvedlo sebevědomí,“ uvedla hvězda zápasu Mihjlovič.

Extraliga volejbalistů, 5. kolo:
Lvi Praha – Dukla Liberec 3:1 (-19, 21, 19, 22). Čas: 107 minut. Diváků: 300.