Až po strop narvaná hala Dukly explodovalo nadšením. Téměř tři tisíce lidí slavilo ve čtvrtém finále extraligy volejbalistů vítězství Liberce 3:2. Tým trenéra Michala Nekoly prohrával už 1:2 na sady a zle na tom byl i ve čtvrtém setu. Nakonec však předvedl nevšední obrat, sérii srovnal na 2:2 na zápasy a vynutil si pátý rozhodující zápas, který se bude hrát v neděli od 18.00 na palubovce Jihostroje.

Heroický výkon vítězů! „Ve čtvrtém setu jsme na tom už byli zle, ale pak jsme vsadili vše na servis a to nám pomohlo. Na svůj tým jsem pyšný, udrželi jsme domácí neporazitelnost a v Budějovicích se porveme o zlato a titul,“ slíbil liberecký trenér Michal Nekola.

„Nezahráli nám dobře blokaři, Liberec se dostal do fazony a potvrdil, že je doma o 50 procent lepší než venku. Asi jsme podlehli atmosféře,“ litoval zklamaný budějovický trenér René Dvořák.

Dukla poprvé ve finálové sérii vyhrála první set. Dokázala odskočit na 15:12 a 23:20 a za 25 minut ho v bouřlivé atmosféře vyhrála 25:20.

„Museli jsme ze sebe vydat všechny zbytky sil a v prvním setu se nám to vrátilo. Šel nám servis, nahrávka i efektivní útok,“ řekl bývalý reprezentační kapitán blokař Aleš Holubec.
Druhá sada však už tolik vydařená nebyla, Jihostroj v její druhé polovině bodově odskočil a náskok si hlídal až do konce – 25:21.

Iniciativa hostů pokračovala i ve třetím setu, který zvládli poměrně snadno.  „V prvním setu jsme dělali chyby a byli přibrzdění v útoku. Druhý a třetí už byly lepší, byli jsme silní na síti, kde máme šikovné kluky,“ uvedla budějovická opora Radek Mach, který sní o osmém titulu.

Čtvrtá sada měla vývoj skóre jako na houpačce. Už se zdálo, že je s Libercem konec, ale dvě skvělé série, ho vrátily do hry. „Dvakrát nám vyšel servis, už jsme museli zariskovat. Vyšlo to,“ řekla největší hvězda Dukly Jan Štokr.
Tie break už hráli domácí v euforii a vyhráli ho 15:11.

Finále číslo 4:

Dukla Liberec - Jihostroj České Budějovice 3:2 (20, -21, -20, 19, 11).
Rozhodčí: Rychlík, Činátl. Čas: 121 minut. Diváků: 2 700 (vyprodáno). Stav série: 2:2.
Liberec: Pietruczuk 18, Leikep 5, Štokr 22, Grut 10, Veselý 12, Biernat, libero Kopáček – Holubec, Indra, Srb. Trenér: Michal Nekola
Č. Budějovice: Michálek 15, Mach 11, Křesťan 15, Staples, Todua 14, de Amo 4, libero Kryštof – Šotola, Karffer, Fila, Ondrovič. Trenér: René Dvořák.