„Zase jsme to nedohráli, dnes jsme si zápas prohráli samy. Každý musí začít u sebe a ne koukat na druhého. Teď budeme hrát doma a budeme chtít vyhrát,“ řekl liberecký trenér Michal Nekola, jenž tým poměrně zkritizoval.

„Zápas se nevyvíjel dobře, ale jsem šťastný, že jsme šli totálně na krev a udělali jsme první krok. Byli jsme v klinické smrti, takže tahle výhra může být klíčová,“ řekl budějovický kouč René Dvořák.

První set byl vyrovnaný, v jeho koncovce si však hosté udržovali vesměs dvobodový náskok a Galabov přesným útokem využil hned první setbol. „Spoustu balonů nám padalo do autů, v koncovkách jsme chybovali a to nás stálo set,“ litoval budějovický smečař Petr Michálek, jenž byl s 24 body nejlepší hráč utkání.

Jihostroj ve druhé sadě především v útoku pořádně přitvrdil, od začátku si udržoval vedení a když odskočil na 17:12, bylo jasné, že to hosté budou mít složité. A měli. Budějovice vyhrály po třetím setbolu 25:21 a srovnaly krok – 1:1. „Asi čtyřikrát jsme neotočili a domácí se dostali na koně. Je to o tom, kdo má v jednotlivých setech větší kuráž,“ uvedl liberecký nahrávač Jakub Janouch.

Domácí si poměrně znatelnou převahu udržovali i v setu číslo tři a ovládli ho poměrně jasně 25:18. „Zatímco v prvním setu jsme spoustu útoků nedotáhli, pak jsme přitvrdili a pomohli si na servisu,“ popsal zvrat v utkání zkušený 35 letý lídr domácích libero  Martin Kryštof.

Dukla se však dokázala zvednout a čtvrtý set otočila na svoji stranu. „Nechtěli jsme to zabalit, pokusili jsme se domácí překvapit,“ uvedl k čtvrté sadě, kterou Liberec vyhrál 25:21, hostující Aleš Správka.

Liberec začal dobře i tie-break, několikrát vedl o tři body, ale když nevyužil tři mečboly a domácí hned ten první ano, tak bylo rozhodnuto – 18:16.

VK Jihostroj České Budějovice – VK Dukla Liberec 3:2 (-22, 21, 18, -21, 16) Rozhodčí: Hudík, Renčín. Čas: 127 minut. Diváků: 1 100. Stav série: 1:0.