Desátý ročník dlouhodobé soutěže svede osm nejlepších týmů této soutěže, které si zde vybojovaly účast svým umístěním v pěti kvalifikačních turnajích.

Na závěrečném turnaji, který s konečnou platností určí mistra republiky v této věkové kategorii, které se i jinak říká superveteránská, se představí družstva Slavie Hradec Králové, Krušnohorci Ústí nad Labem, Sešlost Brno, Sokol Buštěhrad, TŽ Třinec, Vysočina Ždírec, VK České Budějovice a Pivovar Svijany.

V dlouhodobé části soutěže si v bodování nejlépe vedli Krušnohorci Ústí, stříbrná příčka patřila Pivovaru Svijany a třetí byla hradecká Slavia.
Mistrovský titul z loňského roku obhajuje Sešlost Brno.

V jednotlivých týmech se představí řada bývalých reprezentantů a ligových hráčů, kteří ze svého umění nic nezapomněli, namátkou jmenujme Josefa Novotného, Jána Repáka, Přemysla Bláhu a nebo Karla Jeřábka.

Největším favoritem na zisk letošního titulu jsou asi Krušnohorci Ústí, cestu k titulu jim bude asi nejvíce chtít znepříjemnit Slavia Hradec Králové a bez šance není ani VK České Budějovice a Sešlost Brno.

Domácí, zastoupeni Pivovarem Svijany, by asi brali jakoukoliv medailovou pozici, ale bude záležet na okamžité formě týmů a jak se které družstvo vyrovná s namáhavým systémem turnaje, kdy se ve dvou dnech utká každý s každým, šíře a kvalita týmu se jistě projeví.

Sobotní pořad v Harcově začíná ve 12 hodin nedělní zápasy začnou v 9. hodin. (dav)