Liberec vyhrál jedenáct zápasů v řadě, naposledy našel přemožitele 2. listopadu loňského roku, kdy podlehl na palubovce ostravského úřadujícího mistra 2:3. Dnes liberecká parta přivítá od 18.00 odpadlíka nejvyšší soutěže Staré Město.

„Hlavně nesmíme soupeře podcenit," krotí všeobecná očekávání nad hladkou výhrou liberecký trenér Michal Nekola, jenž by měl mít k dispozici kompletní kádr.

„Na druhou stranu nás čeká jeden z těch zápasů, ve kterém by měli dostat prostor i hráči širšího kádru, kteří jindy tolik šancí nemají. V každém případě před sebou máme jediný cíl vyhrát za tři body. A série? Tak pochopitelně ji chceme natáhnou, jak to půjde," dodal Nekola.

Ústecký tým nehraje špatně, avšak nezvládá koncovky. I proto má na svém kontě čtyři porážky za sebou.

„Hlavně nesmíme soupeře podcenit. Na druhou stranu nás čeká jeden z těch zápasů, ve kterém by měli dostat prostor i hráči širšího kádru, kteří jindy tolik nehrají. Chceme vyhrát za tři body…" Michal Nekola, trenér VK Dukla Liberec

Dnes ho čeká téměř 400 kilometrů dlouhý trip do Zlína, na cestu se vydá kolem deváté ráno. „Zlín patří do top čtyřky a naše případná výhra by překvapila asi i nás samotné. Pak nás čekají doma mistr z Ostravy a cesta do Liberce, který tabulku vede. Myslet na vítězství není nikdy utopie, ale logicky asi větší šance budeme mít v domácích zápasech. Ve vlastní hale dokážeme zabojovat a potrápit i favority," řekl ústecký trenér René Dvořák. Podle jeho slov má menší zdravotní problémy pouze zkušený Bican.

„Zlín sice nemá formu jako v úvodu sezony, kdy extralize kraloval, přesto je favorit. V kádru má reprezentanty i další zkušené hráče, proto je v tabulce jinde. Naše výkony ale nejsou tragické a třeba nebudeme tolik psychicky svázaní," dodal Miroslav Přikryl, manažer SKV Ústí.