„Zápas byl strašně těžký, ale i v hektickém čtvrtém setu, kdy dobře hrající domácí skóre otočili, jsme věřili. A je tam titul! Kluci to uhráli nasazením a bojovností. První dva sety nám vycházel servis a dařila se obrana, na konci nám pomohli diváci," řekl liberecký trenér Michal Nekola.

„Rozhodlo se v prvních dvou setech a předtím v pátém utkání v Liberci. Stříbro je dobré, ale finále jsme mohli zvládnout i lépe," uvedl zklamaný brněnský kouč Ondřej Marek.

Volejbalový mistr z Liberce. V šestém finálovém utkání Dukla porazila Brno 3:1.

První set rozhodl skvělý liberecký úvod (8:3) a ještě lepší závěr, kdy Dukla zatlačila domácí skvělým servisem a díky třetímu setbolu ho za 28 minut vyhrála 25:20. „Oni začali velice agresivně a mi jsme nebyli schopni ten začátek zachytit. Na servisu se dařilo Kriškovi," hodnotil úvodní sadu brněnský kapitán Michal Hrazdira.

O poznání vyrovnanější byla alespoň v úvodu druhá sada, kde se oba týmy střídaly ve vedení o bod až do stavu 9:9, avšak pak liberecká parta zkvalitnila hru a odskočila na 15:9 a dostatečný náskok si pohlídala. Po čtvrtém setbolu a 27 minutách vyhrála 25:19. „Trošku jsme si na halu zvykli, dařil se nám servis a to se projevilo i na příjmu," uvedl slovenský borec ve službách Dukly smečař Tomáš Kriško.

Domácí se ve třetí sadě zvedli. Byli jako polití živou vodou, dostali se do vedení 17:14 a 20:15 a za 26 minut vyhráli 25:18. Domácí se zlepšili na podání a byli pozornější v obraně na síti. „Liberec jsme zatlačili servisem a najednou se hrál úplně jiný volejbal," řekl v naději brněnský smečař Jan Muroň. Čtvrtý set byl jako na houpačce. Liberec nepoložil obrat Brna, kdy udělalo osm bodů v řadě. Díky výhře 27:25 mohla Dukla začít slavit titul!

Volejbal Brno – Dukla Liberec 1:3 (-20, -19, 18, -25). Rozhodčí: Krtička, Renčín. Čas: 121 min. Diváci: 5556. Konečný stav série: 2:4.
Sestavy a body: Brno: Andrianov 19, Sucharev 2, Smrčina 5, Haník 4, Hrazdira 20, Pražák 9, libero Castello – Goodell 3, Zmrhal 1, Licek, Muroň 4, Plešingr. Trenér: Marek.

Liberec: Zajíček 10, Vencovský 14, T. Kriško 13, Staněk 12, Janouch 2, Správka 12, libero Kopáček – Patucha, Galabov 3, Leikep. Trenér: Nekola.

Volejbalisté Liberce mají čtvrtý samostatný a celkově 18. titul

Praha 4. května (ČTK) - Přehled vítězů volejbalové extraligy mužů (od roku 1993):