Přestože Dvůr Králové hraje vyšší ligu, dokázal v utkání o postup vzdorovat pouze během prvního poločasu. Ve druhém už otěže zápasu vzali pevně do rukou Liberečtí chlapi a utkání nakonec dovedli do vítězství o 11 branek s konečným skóre 33:22. Začátek zápasu se mužům vydařil. Obrana fungovala, když zaváhala, tak ji pomohl dobře chytající Dominik Fiala. V útoku to ale skřípalo, tak si domácí často pomáhali rychlými útoky, které nekompromisně zakončoval Oskar Hajer. Hra se ovšem vyrovnala, hosté se dotáhli, a v poločase vedli Liberečtí o jedinou branku.

O poločase se hráči Liberce snažili spíše uklidnit. Bylo potřeba dodat klid v útočné fázi, zkvalitnit přípravnou fázi před střelou. Co si hráči řekli v šatně, to začali do puntíku dodržovat. Po 10 minutách hry druhého poločasu svítilo na ukazateli skóre 21:15 pro domácí. Zbytek zápasu chlapi už kontrolovali hru. V závěrečné minutě se duo Daniel Matula a Pavel Henzl odvděčilo nádhernou házenkářskou nahazovačkou skvěle povzbuzujícímu publiku.

“Začátek zápasu proti Dvoru nám vyšel daleko lépe než v Lovosicích. V 7. minutě jsme vedli 4:1. Bohužel poté jsme udělali několik technických chyb v útoku a neproměnili jsme několik šancí. Díky tomu se skóre přelévalo ze strany na stranu a o pauze jsme drželi jen nejtěsnější vedení. I do druhého poločasu jsme vstoupili velmi dobře a hostům ihned odskočili. Oproti prvnímu poločasu jsme dokázali ubránit hostujícího Lukáše Pichu a proměnit téměř všechny naše šance. Hostům navíc začaly docházet síly, dělali hodně chyb na obou brankovištích a nám se dařilo je trestat. Je velmi pozitivní, že se nám druhým rokem podařilo znovu postoupit mezi 16 nejlepších týmů v poháru. Hráči podali další kvalitní týmový výkon, za který zaslouží pochvalu,” hodnotí postupové utkání trenér Ondřej Harbich.

Osmifinále se soupeřem HBC Jičín se odehraje v pondělí 17. října v 18:30 v hale na ZŠ Dobiášova v Liberci.