„Byl to krásný zápas, ve kterém fanoušci viděli spoustu hezkých dlouhých výměn. Celkově utkání probíhalo hodně nahoru a dolů jako na houpačce, často se střídalo, kdo měl v jednotlivých setech navrch. Škoda tiebreaku, kde jsme udělali několik jednoduchých chyb, výsledek mohl být pro nás veselejší. Přesto jsme dnes hráli odvážný a dobrý volejbal,“ hodnotil utkání liberecký trenér Libor Gálík.

Úroveň střetnutí vyzdvihla kapitánka Dukly Nikola Kvapilová. „Byl pěkný zápas pro diváka. Byly jsme o dost slabší v útoku a nedokázaly si poradit se soupeřem výborně hrajícím na síti. Nedařilo se nám Prostějov ubránit na bloku ani v poli, což rozhodlo. Prostějov vyhrál zaslouženě, byl lepší. A my máme aspoň jeden bod,“ uvedla.

Její kolegyně kapitánka domácích Simona Bajusz pro portál cvf.cz prohlásila, že se jednalo o velice těžký zápas. „Nezačaly jsme moc dobře, ale během prvního setu jsme se uvolnily a dostaly Liberec pod sebe. Stejně se nám dařilo i ve druhé sadě, bohužel v jednom postavení jsme dostaly spoustu bodů za sebou, tím znejistily, a pustily Duklu zpátky do utkání, nechaly soupeřky včetně mladých střídajících holek rozehrát. Naštěstí jsme se od čtvrtého setu vzchopily a doma znovu zvítězily, potřetí 3:2.“

„Samozřejmě spokojenost, vyhrát takhle těžké utkání i za dva body je cenné. V porovnání se soupeřem jsme byli lepší v útoku a na bloku, naopak jsme měli problém se víc prosazovat podáním. Lucie Kolářová na liberu vykrývala přihrávkou tři čtvrtě hřiště, s čímž jsme se potýkali. Soupeřky otočily průběh setů z 1:0 na 1:2, ale nakonec se projevila naše silná zbraň v kvalitních útočnicích, což dnes byly zejména Klára Faltínová a Jéssica Silva. K tomu dobře blokovala Raquel Löff, týmově jsme to tedy zvládli,“ dodal k utkání Miroslav Čada, trenér VK Prostějov.

Nejvyšší soutěž žen pokračuje už v sobotu, kdy pod Ještěd přijede Přerov, hrát se bude od 16.00. Po nich nastoupí v extralize i muži Dukly, kteří přivítají od půl sedmé večer pražské Lvy. Ústecký tým má při lichém počtu účastníků v 11. kole volný los.


UNIQA extraliga žen, 9. kolo:

Prostějov – Dukla Liberec 3:2 (18, -22, -22, 14, 12)
Rozhodčí: Horký, Novák. Diváků: 300.
Prostějov: Bajusz, Faltínová, K. Kvapilová, Silva, Smolková, Löff, libero Stavinohová - Meidlová
Liberec: Frankevych, Nečasová, N. Kvapilová, Šulcová, Kohoutová, Lyklema, libero Kolářová - Dvořáková, Blažková, Deisl.