„Prostějov tentokrát vyhrál, protože odvedl koncentrovaný výkon. Na začátku byl trochu nervózní, ale jak utkání pokračovalo, začalo se mu dařit. My jsme to ale nezabalili a bojovali až do konce,“ řekl liberecký kouč Jan Slowiak.

Na konci první čtvrtiny domácí získali již desetibodový náskok (30:20), o který však hned v úvodu druhého dějství přišli. Liberečtí Kondoři totiž snížili na rozdíl pouhých dvou bodů.

V průběhu třetí čtvrtiny Hanáci odskočili až na rozdíl dvanácti bodů (59:47), ale Severočeši se nevzdávali a snížili na 70:66. Ve stejném duchu se odvíjela i závěrečná čtvrtina. Prostějovští basketbalisté o svém vítězství definitivně rozhodli až v závěrečné pětiminutovce.

Domácí se mohli spolehnout především na trio Beechum, Hanavan a Miller, kteří se postarali o dvě třetiny bodů svého týmu.

V libereckém týmu se střelecky nejvíce dařilo Menovi. „Podařilo se nám Hamptona uhlídat a dovolit mu jen sedm bodů, což rozhodlo. Celá série pro nás byla velice těžká. Liberec odehrál skvělou sérii. Žádné utkání nezabalil a jen potvrdil svoji dobrou pověst,“ hodnotil prostějovský kouč Peter Bálint.

BK Prostějov – Kondoři Liberec 97:86 (30:25, 46:38, 70:66)

Čtvrtiny: 30:25, 46:38, 70:66. Body: Beechum a Hanavan 23, Miller 18, Falls 14, Skibniewski 7, Prášil 6, Novák 4, Villepigue 2 - Meno 23, L. Tóth 16, T. Tóth 12, Černošek a Marek 8, Hampton 7, Šustek 6, Landa 4, Gajdošík 2. Trojky: 21/10:22/8. TH: 25/19:19/12. Doskoky: 29:34. Chyby: 23:26. Rozhodčí: Lukeš, Vrážel, Vondráček. Diváci: 1482. Nejlepší hráč: Hanavan (P).