Oslava samozřejmě byla také, ale až po vyhlášení vítězů mezinárodní soutěže, které se zúčastnilo celkem 73 dětí a dospělých z Česka, Moravy a Slovenska.

Semináře se zúčastnilo 110 sportovců a i rodiče a známí nejprve zhlédli své favority během tréninků a pak je podpořili na soutěži a vytvořili výbornou atmosféru.

Soutěžilo se v kategoriích: děti A 12 14 let, děti B 9 11 let, děti C 6 8 let, dospělí B pokročilí, dospělí C mírně pokročilí. Od začátku se profilovali favorité v každé kategorii, o překvapení však nebyla nouze. V kategorii A bohužel odstoupila kvůli zraněné noze ze soutěže Barbora Žádná z Mladé Boleslavi, která do semifinále postupovala ze 3. místa.

V kategorii děti C mezi nejmenšími capoeiristy nakonec dominoval hradecký David Soukup, na druhém místě výrazný talent Michal Sykáček z Liberce a na třetí místo se probojoval Oliver Lamich z Opavy.

Kategorie B byla ve finále liberecko komárenský souboj a po skvělých výkonech se na stupně vítězů probojovali: 1. Matyáš Tomín z Liberce, 2. Luciano Žubori z Komárna, 3. Vojtěch Žák z Liberce.

V kategorii A naprosto přesvědčivě zvítězil liberecký Jakub Stavinoha, který fyzickou připraveností, čistotou technik a skvělou akrobacií naprosto ovládl svou kategorii. Druhou příčku obsadil Karel Lupuliak z Olomouce a z bronzové medaile se radoval Jan Šťastný z Liberce.

Dospělých se sjelo o něco méně, přesto byly vidět pěkné výkony. V kategorii C mládí převálcovalo starší sportovce a z vítězství se nakonec radoval Pavel Kaucký z Milovic, na druhém místě skončil Marek Bohuš a třetí místo obsadil Adam Ansorge, oba z Liberce.

V nejpokročilejší kategorii se o zlato popraly dva styly. Liberecký Antonín Merta svou ladností a plynulostí technik nakonec přesvědčil porotu, že si zaslouží vyhrát. Za ním skončil boleslavský František Folprecht, který má naopak dravější styl a pěkným výkonem si vybojoval stříbrnou medaili. Na třetím místě byl mladý a velmi talentovaný Jan Křenek z Olomouce.

Akce byla nejlepší pozvánkou na 4. mistrovství Evropy, které bude v Domě kultury v Liberci v neděli 16. listopadu, a které bude i rozloučením domácího mistra světa a Evropy Tomáše Zummera se závodní kariérou.