Házenkáři Liberec Handball potvrdili své vedoucí postavení v tabulce na půdě lounské Lokomotivy, která byla druhá a Liberci doslova dýchala na záda. Pro oba týmy to byl před třemi stovkami diváků rozhodně zápas jara, ale jen pro Liberecké s dobrým koncem.

Od začátku utkání bylo znát, že se na tento zápas týmy kvalitně připravily. První branku před zaplněným hledištěm vstřelil liberecký Dan Vrba a odstartoval brankovou přetahovanou, která do 49. minuty nezaznamenala výraznější rozdíl ve skóre. Maximální rozdíl v těchto minutách činil střídavě dvě branky. První poločas nakonec vyhráli domácí o jedinou branku.

Do druhé půle nastoupil Liberec s pozměněnou sestavou, která dokázala udržet remízový stav 16:16 do 40. minuty. V tento moment se na rozehrávku vrátil odpočatý Lepieš, hra se přitvrdila a obě družstva se střídala ve vedení až do stavu 22:22 ve 49. minutě. Rozhodujícím okamžikem celého zápasu se ukázala výborně sehraná přesilovka libereckého týmu, který odskočil v 51. minutě na 22:24. V této fázi utkání domácím oporám docházely síly, naopak Liberečtí si do závěru častějším střídáním síly pošetřili. Mezi 49. až 55. minutou si hosté díky nepropustné obraně a stále častějším chybám domácích vybudovali rozhodující náskok. Tento úsek vyhráli v poměru 0:7 a v v 55. minutě tak svítil na ukazateli velmi příznivý výsledek 22:29. Poslední pětiminutovka se již dohrávala, domácí poslední brankou v 60. minutě upravili na konečné skóre 26:31.

Fantastičtí liberečtí fanoušci aplaudovali poslední minuty ve stoje a po závěrečném hvizdu společně s týmem oslavovali vítězství a upevnění vedoucí příčky druholigové tabulky o tři body před soupeřem. Liberečtí házenkáři v tomto zápase podali zodpovědný a taktický výkon, podpořený nasazením a chutí potvrdit vedení v lize. Výborně pracovala obrana, za kterou se dařilo Soukupovi v brance. Trpělivostí a dohráváním útočných signálů si hráči vytvářeli gólové příležitosti, které oproti předcházejícím jarním zápasům proměňovali.

„V tomto utkání ve výborné atmosféře podali všichni hráči kvalitní výkon, dodržovali zvolenou taktiku a po zásluze mohli slavit zasloužené vítězství. Poděkování patří našim fanouškům, kteří nás neúnavně po celý zápas povzbuzovali. Následujícím domácím utkáním za dva týdny s Náchodem B odstartujeme sérii posledních pěti zápasů tohoto ročníku. Chceme se poctivě připravit a udržet první místo do konce ligového ročníku," uvedl trenér Jindřich Jakl.

Liberec (branky): Kotek, Soukup Eliáš (6), Vrba (8), Kožár (1), Burda (7), Hošic (2), Kamaryt (2), Lepieš (3), Kulík, Ploch, Baštinec (1), Jakl (1), Šefl.