Liberec slaví první velké vítězství nové sezony. Vloni museli svěřenci Lukáše Nesměráka čekat na první extraligovou radost z výhry až do poloviny listopadu, kdy se jim podařilo v 11. kole zvítězit nad Kladnem (6:5 na nájezdy). Letos se populární a vítězný jamajský bob „proháněl" Duklou prakticky o měsíc a půl dříve. Vítězství nad Chodovem se nerodilo snadno, zápas nakonec dospěl až k nájezdovému rozuzlení. V něm zazářil Vít Vaníček a dva body tak zůstaly pod Ještědem.

Neděle 5. října v 17.30 hodin
v hale Dukly 
FBC Liberec
Panthers Otrokovice

Panthers Otrokovice měli vstup do sezony podobně pikantní jako hráči FBC. V 1. kole zavítali na mistrovskou půdu do Vítkovic, kde padli 1:7. O nápravu reputace se snažili před vynikající domácí kulisou na Štěrkovišti proti našlapané Mladé Boleslavi. Byť po dvou třetinách drželi nadějný stav 2:3, nakonec i v druhém kole poměrně vysoko podlehli (2:7).

Největším problém Panterů je v současné době produktivita. Ve dvou utkáních nové sezony se ze vstřelené branky radovali zatím jen třikrát. Dva góly zařídil Martin Nagy, o jeden se postaral Tomáš Sovják.

Bilance z minulé sezony dává tušit velmi atraktivní střetnutí. Loňský zápas na Dukle musely rozhodnout až nájezdy, ve kterých byli úspěšnější Otrokovičtí a zvítězili 7:6. Stejným poměrem se radovali Panthers i na domácí půdě. Ve vzájemných zápasech těchto dvou celků se daří Radku Valešovi, který ve dvou kláních vyprodukoval šest bodů (2+4). Liberci nejvíc zatápěl v minulé sezoně Lukáš Uhrinovský, který nasázel do liberecké sítě hned čtyři góly. V Liberci se ovšem kvůli zranění ještě nepředstaví, stopku mu vystavil zlomený kotník.

Oba týmy mají ambice protlačit se do elitní osmičky zaručující play-off a na Dukle se tak očekává vyrovnaný duel. Liberec může těžit z psychické výhody po výborném zisku dvou bodů proti Chodovu. Otrokovice jsou kvůli střeleckému tápání v mírném útlumu. Zejména snaha prolomit střelecké trápení však bude to, co požene Pantery dopředu a Liberec se bude muset mít na pozoru.

VÍTĚZNÝ JAMAJSKÝ BOB. Zopakují ho liberečtí florbalisté i zítra po Otrokovicích?