V sobotním závodě zvítězily v kategorii synchronních dvojic juniorky Anna Stasová a Julie Wieserová a ženy Aneta Hrudová s Michaelou Juřičkovou. Třetí místo obsadila dvojice Pavel Věchet a Max Křivanec. V jednotlivcích se na třetím místě v kategorii muži umístil Radek Povýšil. V celkovém hodnocení Českého poháru za rok 2022 vybojovali 3. místo žákyně Dominika Caklová, Radek Povýšil v kategorii muži a Aneta Hrudová v ženách.

close Zástupci libereckého oddílu skoků na trampolíně info Zdroj: Archiv oddílu zoom_in Zástupci libereckého oddílu skoků na trampolíně Závodní program pokračoval v neděli Mistrovstvím ČR družstev ve skocích na trampolíně. Soutěže se zúčastnilo celkem dvanáct družstev ze sedmi oddílů. Oddíl Trampolíny Liberec postavil do soutěže tři družstva. Závodníci předvedli soustředěné a kvalitní výkony a zaslouženě se družstvo A ve složení A. Hrudová, D. Heteš, R. Povýšil a P. Věchet stalo mistrem Republiky ve skocích na trampolíně. Třetí místo obsadilo liberecké družstvo B ve složení M. Bendová, F. Patrman, A. Stasová, J. Wieserová. Družstvo C (F. Laky, A. Šebánek a M. Tichá) skončilo na 10. místě.

Posledním závodem v letošním roce bude Mistrovství ČR žactva, které se uskuteční v Olomouci. Nejlepší liberecký závodník a reprezentant ČR Pavel Věchet se příští týden zúčastní Mistrovství světa v bulharské Sofii.

Libercký oddíl pořádá během roku několik větších akcí. „Dva závody jsou propagační a náborové, to je masovka pro 150 lidí. Dále hostíme dva závody Českého poháru a kromě toho pořádáme každoročně od roku 1995 MČR družstev. V Jablonci nad Nisou spolupořádáme s Českou gymnastickou federací také mezinárodní závod,“ vyjmenovává všechny akce libereckého oddílu vedoucí trenér Milan Patrman.

Všechny akce i tréninky se v posledních čtyřech letech konají v Trampolínovém centru Orionka. To má ale od letošního roku nového majitele s jiným záměrem, takže klub musí hledat nové prostory. „Dospěl jsem k závěru, že nejsnazší bude si nové zázemí postavit,“ říká Patrman. S novým majitelem má dohodu, která zaručuje dost času na to, aby si oddíl zajistil nové prostory pro trénink. Oddíl má asi 300 registrovaných členů o které se stará 30 trenérů. Aktivně závodí zhruba 60 členů, ale během náborových akcí mají možnost vystopit a přiučit se sebeprezentaci všichni členové bez rozdílu výkonosti nebo závodních ambicí.