Liberec Handball - Ústí n. L. 30:29 (18:17)

Se soupeřem, jehož v pohárovém zápase dokázali snadno zdolat, se tentokrát Liberečtí v prvním poločase přetahovali o každou branku. Že hosté přijedou se vší silou a budou chtít zvítězit, bylo jasné a Liberečtí na to byli tentokrát dobře připravení.

Zápas se odvíjel v rychlém tempu a chyby na obou stranách byly trestány s precizní nemilosrdností. Psychiku nejlepšího střelce Ústeckých Vrběckého nahlodávali osobní obranou střídavě Svoboda s Vrbou. Hosté však ukázali silného týmového ducha a perfektně střelecký apetit jednotlivce nahradili kolektivním výkonem.

Jednoznačně horší obrana Libereckých byla nahrazena hrou na hranici morálních sil všech zúčastněných. Takto dosavadní outsideři soutěže dokázali vybojovat vedení o jednu branku, se kterou vstoupili do poločasové přestávky.

Po oddechu oba soupeři nastoupili do druhého dějství, ve kterém domácí sázeli na vybití baterek hostů. Napjatě očekávané vyčerpání však nepřicházelo a místo toho se Ústečtí chopili otěží vedením až o čtyři branky. Jako již několikrát v této sezoně ale Liberečtí prokázali absolutní nasazení a s vypětím všech sil srovnali na 29:29 v posledních vteřinách zápasu. V této dokonale infarktové situaci si věčnou slávu na domácí půdě a podobně věčnou nesympatii Ústeckých zajistil mladý Daniel Vrba, který třicátou brankou udržel všechny body svého týmu.

Sestava Liberce (branky): Kotek Ploch (1), Kulík, Chyba (6), Burda (7), Morava (2), Svoboda (3), Kamaryt (3), Černý (3), J. Vrba, D. Vrba (5). Vyloučení: 4:4. Sedmimetrové hody: 1:3.