Liberec ve třech domácích zápasech v jarní sezóně vždy bodoval. Parádní bilance a pořádný rozdíl proti podzimu. Díky tomu se Liberec Handball bodově dotáhl na Ústí nad Labem a předběhl pražskou Slavii, která má však jeden zápas k dobru.

Soupeřem v 17. kole byl Liberci tabulkový outsider z Bělé pod Bezdězem, který je však proslulý velmi tvrdou hrou a v posledních kolech navíc dokázal překvapit s Chemičkou a dokonce silnou Mladou Boleslaví.

Zápas byl pro oba soupeře velmi důležitý v boji o udržení v soutěži a podle toho k němu oba také přistoupili.

Liberec Handball - Bělá 30:27 (15:12)

Od začátku bylo znát, že nikdo nechce zbytečně chybovat a tempo hry tak nebylo příliš vysoké. Strategie obou týmů vycházela především ze zabezpečené obrany, která na straně Liberce navíc sázela na osobní obranu bělského Opustila. Tento způsob hry hrál do karet spíše domácím, jejichž křídla se postupně dostala k několika rychlým a precizně zakončeným protiútokům. Díky tomu si Liberec vytvořil náskok tří branek, který pečlivě uhájil až do poločasu.

Po přestávce byla situace podobná, žádný kvap a dlouhá hra v útoku na obou stranách, která však ve většině případů končila gólově. S přibývajícím časem se stále častěji, i přes vyloučení Matěje Plocha, prosazovali domácí, a začínalo to vypadat na jasnou záležitost. Konec zápasu byl však málem dramatický. Bělá nasadila osobní obranu na všechny hráče, s níž si Liberec nevěděl rady a třikrát v řadě inkasoval. Naštěstí však měl dostatečný náskok a duel tak s odřenýma ušima dovedl k výhře.

Liberec (branky): Kotek - Burda (4), Baštinec (2), D. Vrba (5), Šefl, Svoboda (4), Eliáš (4), Ploch (2), Kamaryt (9), Morava. Sedmičky: 1:7.

Příští zápas sehraje Liberec Handball venku v Jablonci nad Nisou.