„Věřil jsem, že kluci chtějí končit s medailí na krku, každá medaile je super. My jsme letos vyhráli Český pohár a teď přidali bronz, tak jsem spokojený,“ prohlásil liberecký trenér Michal Nekola. „Každá medaile je pěkná,“ řekl ředitel libereckého klubu Pavel Šimoníček.

Poslední zápas sezony se opět proměnil v ohromné drama. Dukla vedla 1:0 a 2:1 na sady, ale domácí Jihostroj čtvrtou sadu vybojoval 25:21 a šlo se do tie-breaku.

Zkrácený pátý set zvládla lépe hostující Dukla, která soupeři povolila pouhopouhých pět bodů! Jihočechům se hra úplně rozsypala. I přes velkou snahu nedokázali odpovědět na drtivý tlak Severočechů. Liberečtí se tak dokázali povznést nad semifinálové vyřazení s Kladnem a sezonu nakonec zachránili.

Volejbalová extraliga, třetí zápas o 3. místo:

Jihostroj České Budějovice – Dukla Liberec 2:3 (-22, 19, -19, 21, -5), čas: 135 minut, rozhodčí: Renčín, Fink diváků: 1998, stav série o třetí místo 1:2, třetí místo vybojovala Dukla Liberec.

České Budějovice: Palgut, Křesťan, Fila, Michálek, Todua, Mach – libero Kryštof (Ondrovič, Kupilík, Kraffer, Šotola). Trenér: René Dvořák.

Dukla Liberec: Štokr, Janouch, Leikep, Holubec, Tomáš Kriško, Galabov – Kopáček, Kunc (Správka, Srb, Indra). Trenér: Michal Nekola