FBC Liberec – TJ JM Chodov 4:8 (1:3, 2:4, 1:1)

Branky a asistence: 17. Veselý (Marek Štěpánek), 26. Salát (Hůza), 31. Vážný (Klucho), 53. Salát (Hůza) – 18. T. Sýkora (Cepek), 19. Cepek (Štegl), 20. T. Sýkora (Krečmer), 21. Hanic (Jendrišák), 26. Jendrišák (Pražák), 33. Šochman (Jendrišák), 38. Zozulák (Cepek), 57. Šišma (Cepek). Rozhodčí: Dolanský, V. Sýkora. Střely na branku: 26:28. Diváci: 170.

Po svižném úvodu na obou stranách se ujala střela Veselého, ale domácí dobře rozjetou třetinu nedotáhli. Laciná branka Tomáše Sýkory nejenže vyrovnala stav utkání, důležitější bylo, že naprosto uzemnila do té doby velmi dobrý výkon Liberce. Minutu před koncem třetiny v přesilovce po faulu libereckého Derky otočil Chodov skóre přesnou střelou Cepka a 17 vteřin před koncem druhá trefa Sýkory určila přestávkový stav 1:3.

Bohužel černá série z konce úvodního dějství jako by se podepsala na Libereckých i na startu druhé periody. Hanic si seběhl na pas od Matěje Jendrišáka a šťastnou střelou překonal Bauera. Liberec se poté více než na hru soustředil na komentáře na adresu sudích, což na výkonu domácích bylo znát. Nakonec se publikum dočkalo, v oslabení unikla dvojice Hůza - Salát a druhý jmenovaný chytře zakončoval.

Chodov ale v pokračující přesilovce opět odskočil na rozdíl tří branek, přesnou souhru zakončoval ze středu Jendrišák. V polovině utkání se znovu ozval Liberec, když se úspěšnou tečí prezentoval Vážný. Slibný stav však do konce třetiny nevydržel, Chodov přidal do sirény ještě dva přesné zásahy a odskočil na rozdíl čtyř branek. Třetí část přinesla bojovný florbal, míček však Liberecké neposlouchal. Navíc ze strany domácích chyběla větší agresivita co se týče pohybu do brány a drzosti v zakončení.

V průběhu posledního dějství Chodov dvakrát zachránilo břevno. FBC se nakonec dočkal, když akci jako přes kopírák z druhé třetiny předvedli Hůza a Salát. Stav 4:7 ještě dával naději, navíc se hned po vstřelené brance ocitl v šanci V. Krupička, ale netrefil přesně. Závěrečný liberecký tlak už více gólů nepřinesl, naopak Chodov využil okének v liberecké obraně a Cepek s přehledem vybídl ke skórování Šišmu, jehož branka stanovila konečné skóre 4:8. Liberec opět předvedl sympatický a bojovný výkon, ale body doma nezůstaly.

Trenér Liberce Zdeněk Skružný konstatoval: „Po dobrých patnácti minutách jsme ztratili koncentraci a skóre 1:4 se už těžko dotahovalo. O utkání rozhodly naše individuální chyby.“