Turnaj se odehrál v hale míčových sportů v areálu TIPSPORT ARENY a zúčastnilo se ho 8 týmů (Eagles Praha, Sharks Spálené Poříčí, VSK Technika Brno, Katalpa Ostrava, Mariners Český Dub, Tempo Titans Praha, Sparks Mladé Buky a Patriots Liberec).

Patrioti byli nasazeni do skupiny „B“ a první zápas zahájili proti Tempu Titans Praha. Tomuto celku jsme měli co vracet z předchozích turnajů. Do utkání jsme vstoupili bez respektu a od začátku jsme si vytvořili náskok, který jsme si dobrou obranou udrželi až do konce. Patriots vs. Tempo Titans 7:2.

Do druhého utkání jsme nastoupili proti favorizované Technice Brno. Technika na nás nastoupila s velkou vervou a rychle se ujala vedení. My už jsme celý zápas jenom dotahovali a skóre se nám nepodařilo otočit. Konečný stav Patriots vs. Technika 5:9. Poslední zápas ve skupině jsme odehráli proti celku Katalpa Ostrava.

Zápas byl od začátku vyrovnaný a napínavý, neboť se rozhodovalo, zda se ve skupině umístíme na druhém místě a postoupíme tak do semifinále. Po půlce utkání se nám podařilo několik dlouhých odpalů a tím navýšit skóre. Ve finále jsme zvítězili 12:4. Skupinu „A“ hladce vyhrál favorit turnaje tým Eagles Praha, s kterým jsme se utkali v semifinále. Tento tým byl horkým favoritem na finále a také nám to hned od začátku ukázal. Patrioti se snažili vzdorovat, ale bez úspěchu. Zápas skončil 10:4 v náš neprospěch.

V boji o 3. místo nás čekal tým Sparks Mladé Buky. Zápas byl od začátku velice vyrovnaný a divácky atraktivní. Oba týmy se povzbuzovaly a hnaly se za vítězstvím. Patrioti v závěru zápasu vyvinuli větší tlak, který nebyli hráči ze Sparks schopni zastavit. Finální skóre pak skončilo 22:11 ve prospěch domácích Patriots Liberec.

Patrioti tak mohli oslavovat 3. místo na domácí půdě v liberecké hale míčových sportů. Tento výsledek je velice uspokojivý a myslím, že si ho hráči za své výkony zasloužili. Nasazení bylo maximální a rodiče nás tlačili k lepším výkonům. V našem týmu byl vyhlášen nejlepším hráčem Jakub Stehlík, pro kterého to byl první baseballový turnaj jeho kariéry, a musím říci, že velice úspěšný. Na tomto turnaji si vydobyl svými výkony nasazení v základní skupině.

Jan Drábek