Extraliga žen:

TU Liberec – Slavia Praha 0:3 (-22, -17, -20)

Nejblíže k vyhranému setu měly domácí v první sadě, kdy držely se Slavii více jak vyrovnanou partii. Sice prohrávaly, ale při servisu Vinecké dokázaly nepříznivý stav zvrátit. Jenže koncovka setu nevyšla. Horší to bylo ve druhém setu, kdy Univerzita uhrála slabých 17 bodů.

Pozvolna umdlévající družstvo Liberce se dokázalo zmátořit ve třetím dějství, kdy byla na hřišti přetahovaná o každý bod. Jenže Liberec vedl jen 9:8 a 11:9. Pak Slavia těžila z lepšího útoku a při podání Bonnerové uhrála v koncovce čtyři body v řadě a proměnila i první mečbol. Pozitivní bylo, že v základu hrála mladá Lohniská a také si zkusila hru po delší době i Kalčíková.

Liberec bude mít nyní výhodu domácího prostředí dvakrát po sobě - Brno a Frýdek-Místek.

„Holky po střevních potížích, které je od minulého utkání provázely, byly slaboučké, prostě to nebylo ono. Ale na to se nebudeme vymlouvat. Daleko hůře jsme přijímali než obvykle, a přestože jsme bojovali, byli jsme slabší. Pražandy byly ve všech činnostech lepší, odhodlanější. I když je pravda, že jsme je v určitých momentech servisem přitlačili a bodově dohnali. Co se týče vykrývání v poli, tak tam byly lepší. Chtěli jsme nějaký set utrhnout, ale vzhledem k tomu, že jsme v týdnu uvažovali, že ani nenastoupíme, jsme to aspoň zkusili,“ sdělil trenér Dušan Hořínek.