Severská kombinace - chlapci: Rakouské favority převálcoval Němec

Do závodu v severské kombinaci se na Ještědu vydalo 44 závodníků ze třinácti zemí. Od začátku patřili mezi jasné favority Rakušané. Ti ve skoku splnili očekávání, když Markus Gruber doplachtil nejdál ze všech na 101,5 metrů. Svůj náskok ale neudržel a do cíle dorazil na první příčce německý reprezentant David Welde, jenž vyrážel do stopy se ztrátou 1:08 min ze čtvrté pozice.

Český reprezentant Ondřej Kelnar skokem 96 metrů obsadil v úvodní části vynikající třetí příčku. Na trati však přišel pád, podle jeho slov ho shodil poryv silného větru. „Ve skocích jsem byl moc spokojený. Absolutně jsem takový výsledek nečekal a byl jsem nadšený. Ale běh byl průšvih. V druhém kole mě smetl vítr a zbytek závodu jsem dojel v křečích. Pak už mě všichni začali předjíždět,“ řekl zklamaný Kelnar. Slibnou pozici tak bohužel neudržel a propadl se na 18. místo.

Snowboarcross - dívky: Malé finále vyhrála Ledecká!

Velkým švýcarsko-italským triumfem skončila první disciplína snowboardu v areálu v Kořenově-Rejdicích. Zlato ve snowboardcrossu mezi dívkami vybojovala Švýcarka Caroline Weibelová. V kvalifikaci na čas skončila v konkurenci 29 závodnic šestá, pak suverénně prošla pavoukem vyřazovacích čtyřčlených osmifinálových, čtvrtfinálových i semifinálových jízd.

Velice dobrou formu ukázala česká závodnice Ester Ledecká, která vyhrála malé finále a celkově jí patří pátá pozice. „Jsem moc spokojená. Vůbec jsem to nečekala, snowboardcross totiž zrovna není moje oblíbená disciplína,“ řekla nadšená Ester. Svým pátým místem se tak prozatím stala nejúspěšnější českou závodnicí na EYOWF 2011.

Snowboardcross - chlapci: Italská záležitost

Závod chlapců patřil jasně Italům, kteří obsadili první dvě příčky. Vítězem se stal Matteo Menconi, který byl v kvalifikaci až sedmý. „Už dostat se do finále pro mě bylo úspěchem, bylo to velmi těžké. A vítězství je navíc. Je to vynikající!“ rozplýval se Menconi. Pro stříbro si dojel jeho krajan Maurizio Bormolini. Z českého kvarteta postoupila z 42 snowboardistů do dvaatřicetičlenného osmifinále trojice Daniel Sýkora, Filip Bartoň a Filip Slončík, dál se již ale v pavouku nedostala.

Vladimír Zemánek