Přípravu na sezonu řešili jezdci různě. Ve Švédsku nebo Rusku, ale oboje je velmi nákladné a také hodně daleko. Moc se toho tedy nenajezdilo. Technika je připravena a tento víkend v praxi bude vyzkoušena.

V sobotu 28. ledna se rozjíždí kvalifikace mistrovství světa na třech stadionech. Nutno předeslat, že ze zdravotních důvodů se kvalifikace nezúčastní naši nejlepší jezdci, loňský mistr republiky Andrej Diviš a letitý účastník Grand Prix Antonín Klatovský mladší.

V polském Sanoku pojedou naši Petr Klauz a Jan Klatovský a jako rezerva Martin Běhal. V tomto závodě je největším favoritem mnohonásobný mistr světa a dnes už legendární Rus Nikolaj Krasnikov, který bude chtít i v letošním roce opět získat titul.

V ruském Luchovicy pojedou Jan Pecina a Radek Hutla. Tady bude největší favorit domácí Igor Kononov.

V rakouském St. Johannu budou naše barvy hájit Lukáš Volejník a Lukáš Hutla. Mezi největší favority zde bude patřit domácí Franz Zorn, který jako jeden z mála dokáže občas porážet dlouhodobě nejlepší ruské jezdce. Velkými soupeři mu budou v Johannu právě závodníci z této ledařské kolébky, bratři Dmitrij a Vitalij Chomicevičové. Jak je zřejmé, bude zodpovědnost o víkendu ležet hodně na jezdcích sportovního klubu Osečná u Liberce. Mistři republiky Pecina a Volejník, kteří právě z tohoto klubu pocházejí, budou o postup do Grand Prix usilovně bojovat, stejně tak jako všichni ostatní.

Jan Pecina má okolo sebe výbornou partu lidí, která v případě dobrého počasí, kterým se myslí vysoké mrazy, dokáže během několika dní a nocí připravit závodní i tréninkový ovál. Jak nám sdělil, závod mistrovství republiky v Hamru na Jezeře, kde panuje ukázková spolupráce, by se mohl odjet v sobotu 18. února a při troše štěstí třeba i další závody.

Doufejme tedy, že tuto krásnou podívanou, plnou adrenalinu, budou moci zhlédnout i diváci na našem území.