Úřadující vítěz Světového poháru Hirscher zajel pod umělým osvětlením v obou kolech nejrychlejší časy a připsal si první slalomové vítězství v sezoně. Zároveň skončil na stupních vítězů i v sedmém závodě v technické disciplíně, což se naposledy podařilo před 21 lety Tombovi.

Třetí slalom v ročníku vyhrál Hirscher s náskokem 1,67 sekundy před Němcem Felixem Neureutherem, před nímž po 1. kole vedl jen o šest setin. Dostal se tak do čela hodnocení disciplíny a v celkovém pořadí je druhý za Norem Akselem Lundem Svindalem, jenž slalom vynechal.

Krýzl postoupil s přehledem do druhého kola dvacátým časem. I když v druhé jízdě chyboval a v cíli byl čtvrtý, nakonec se po výpadcích závodníků jedoucích po něm posunul do druhé desítky. Bodoval tak podruhé v sezoně.

„Zkusil jsem to, ale nebylo tak plynulé jako v prvním kole. Dostal jsem se nízko, ale nechtěl jsem vypadnout. Jsem moc spokojený, byl to krásný závod," uvedl pro web lyžařského svazu Krýzl, kterému jinak závody za umělého osvětlení příliš nesedí. „Je to jiné. Někde se to leskne v bránách, je menší kontrast, nevidíš tolik. A já mám navíc asi tři čtvrtě dioptrie a jezdím bez čoček. Někdy spíš na instinkt…"

Další dva čeští reprezentanti do druhého kola nepostoupili. Filip Trejbal obsadil 38. místo, Ondřej Berndt jízdu nedokončil. „Takhle perfektní trať s takovým číslem už nikdy mít nebudu. Jenže nemohl jsem se chytit, pak přišla chyba a už jsem to nedohnal," litoval bývalý juniorský mistr světa Trejbal, jenž startoval s číslem 51 a postup mu unikl o 28 setin sekundy.

První Světový pohár v Madonně od roku 2005 poznamenala tragédie. V průběhu 1. kola dostal infarkt brankový rozhodčí a záchranáři se ho snažili marně oživit jen několik metrů vedle trati. Závod byl po osmi jezdcích zhruba na 20 minut přerušen.