Svěřencům Zdeňka Skružného vstup do nového roku v nejvyšší florbalové soutěži vůbec nevychází. I přes to, že je FBC Liberec stále v komfortní zóně, tedy mezi týmy, jenž se drží na pozicích do play-off, tak situace začíná být vážná. Přispěla k tomu i šestá a sedmá porážka v řadě. Nejprve doma s Ostravou 2:4 a o den později na půdě Tatranu Střešovice 4:7.

V poslední třech duelech nastříleli Liberečtí pouze pět branek, a to je velmi málo. I přes to, že gólové zlepšení nepřišlo ani v duelu s Ostravou, asistent trenér Liberce Filip Hanžl byl s výkony týmu i přes porážku spokojený. "I když jsme zůstali bez bodu, přišel oproti předchozím zápasům zlepšený výkon. Věříme, že jsme tím zlomili herní krizi a v příštích zápasech to zúročíme bodovým ziskem, který potřebujeme jako sůl“, řekl. I přes sérii proher ale v týmu panuje poměrně dobrá nálada. Hlavní kouč Liberce Zdeněk Skružný poukázal na to, že i když se týmu nedaří, v kabině mu saze nikdy nebouchnou. „Jsem emotivní, ale rozhodně to není jako dříve. Snažím se spíše tým vyburcovat, říct klukům, co je třeba zlepšit, aby se konečně začalo opět dařit“.

HODNĚ ZÁPASŮ V KRÁTKÉM SLEDU

Florbalisté Liberce mají za sebou velmi náročný program. V lednu odehráli už sedm zápasů, a to je ještě další tři čekají. I to je podle bývalého reprezentačního trenéra jeden z možných důvodů, proč se teď nedaří. „Myslím si, že nám neprospěla právě velká nahuštěnost zápasů. Odehráli jsme jich opravdu dost v krátkém sledu,“ řekl Skružný. Zatím si florbalisté Liberce stále mohou lebedit. Jsou šestí a do konce základní části zbývá pět zápasů. I nadále mají vše ve svých rukou, nicméně je čas zase začít bodovat, podobně jako před Vánoci, kdy měl FBC Liberec skvělou sérii a vyhrával jedno utkání za druhým . Jak sám Skružný potvrzuje, jeho svěřenci by chtěli navázat na výkony, kterými se prezentovali před svátky. Tu část sezony před Vánoci jsme hráli opravdu skvěle, ale během sezony každý tým počká menší, nebo větší krize. I my si tím musíme projít“, sdělil na závěr.

SITUACE SE ZAČÍNÁ KOMPLIKOVAT

Ačkoliv má Liberec stále velmi dobré postavení v tabulce, sedm zápasů bez bodů je samozřejmě velmi poznamenalo. Hned pět dalších týmů ztrácí na svěřence Zdeňka Skružného v rozmezí dvou až šesti bodů. Liberec ještě čekají tři duely v základní části. Nejprve se střetnou s Královskými Vinohrady, poté s Otrokovicemi, které jsou v tabulce hned za Libercem, a základní část ukončí Severočeši duelem s Boleslaví. Místenku do play-off mají stále ve svých rukách.

Poslední 7 zápasů libereckých florbalistů

5.1 Chodov – Liberec 5:3

11.1 Liberec – Bohemians 7:11

13.1 Vítkovice – Liberec 8:2

16.1 Liberec – Pardubice 3:4

23. 1 Česká Lípa – Liberec 1:6

27. 1 Liberec – Ostrava 2:4

28. 1 Střešovice – Liberec 7:4