Z posledních pěti zápasů pouhé dva body. Taková je bilance libereckých florbalistů v Tipsport Superlize. Ani v severočeském derby nenašli svěřenci Zdeňka Skružného potřebnou formu. S Českou Lípou prohráli jednoznačně 1:6 a Liberec začíná ztrácet půdu pod nohama. Cíl dostat se po letech do play-off začíná mít velké trhliny.

Asistent trenéra Liberce Filip Hanžl poukázal na to, že jeho hráčům schází větší bojovnost. „Zápas rozhodlo bojovné srdce České Lípy, my se musíme vzchopit a soustředit se na další zápasy, už v neděli nás čeká Ostrava, a to konečně musíme bodovat,“ dodal. Soupeř z Ostravy rozhodně nebude snadným soupeřem. Ostravané mají o šest bodů méně než liberecký tým a v tabulce jsou devátí. Bodový rozdíl mezi pátým místem a devátou pozicí je ale pouhých šest bodů, a tak bude každý následující zápas pro následné play-off a play-down velmi důležitý.

Liberec je stále v dobré pozici, nicméně pět letošních porážek z pěti zápasů poukazují na to, že florbalisté potřebují impuls k probuzení. „Musíme se zlepšit ve všech ohledech. Pět porážek v řadě už je strašně moc,“ řekl na závěr liberecký trenér Hanžl.

FBC Česká Lípa – FBC Liberec 6:1 (2:1, 4:0, 0:0)
Branky: 5: Bříška, 6. Kněžour, 23. Ekl, 31. Štěrba, 32. Jansa, 39. Krajcigr – 12. Kroupa. Rozhodčí: Černý: Vyloučení: 2:1. Využití: 2:0. Diváci: 360. Zásahy brankářů: Ponomarev 22 – Vaníček 13.
FBC Liberec: Vaníček (Chyna) – Klucho, Bitman, Kološ, Veselý, Kroupa – Kopecký, Valeš, Salát – Marek, Rozkovec, Baudisch – Ferdan, Kořínek, Balatka.