Kopeme za fotbal: Krásný Les dnes vyzve ligový Slovan

Na stadionu U Nisy se dnes uskuteční tradiční marketingová akce Gambrinusu Kopeme za fotbal. Fotbalisté Slovanu Liberec budou hostit hráče z Krásného Lesa, kteří byli loni nejúspěšnějším mužstvem akce, v níž soutěží družstva z okresního přeboru a III. tříd. Fotbalisté a trenéři Slovanu se tradičně účastní arketingové akce Kopeme za fotbal. Modelové utkání s týmem ze III. třídy má začátek od 17.30 hodin. Vstup na hřiště bude hlavním vchodem od umělého trávníku.

Fotbal

Stará garda Slovanu Liberec hrála další zápas v Dětenicích, kde vyhrála 8:5. Branky za Liberec vstřelili: Obajdin 2, Štajner 2, Pošmourný 2, Keltner, Pašta. Za Dětenice nastoupil exliberecký trenér Jaroslav Šilhavý a Liberec hrál v sestavě: Pašta Klíma, Miškovský, Bartoš, Košek, Janošík, Keltner, Štajner, Pošmourný, Obajdin, Vavruška. Střídali: Kosař, Kleibl, Hajlek, Foubík.

Havlíčková a Němcová v Manchesteru

V britském Manchesteru, kde se pořádal další ze série evropského kadetského okruhu v šermu fleretem, měl oddíl šermu Lokomotivy Liberec mezi pětasedmdesáti děvčaty zastoupení v Anně Havlíčkové a Štěpánce Němcové. Turnaj byl organizován obvyklým způsobem 1. kolo skupinově a dále pak eliminačně. Liberecká děvčata podala ve skupinách velmi dobrý výkon a po třech vítězstvích Anny Havlíčkové a čtyřech vítězstvích Štěpánky Němcové obě postoupily do eliminace. Tam bohužel Havlíčková prohrála s Francouzkou Watson a dále v soutěži nepokračovala. Němcová si poradila s Irkou Lee a postoupila mezi 32 nejlepších. Tam pak byla nad její síly Španělka Breteau, a tak se Štěpánka dostala do skupiny opravných zápasů, kde však opět prohrála s Holanďankou Split a své účinkování tak v turnaji ukončila. Celkově se liberecké kadetky umístily takto: na 31. místě Němcová a na 46. Havlíčková.

Košťál: Sedmý nejlepší stolní tenista českého žebříčku posiluje SKST Liberec!

Do stolnětenisového Liberce přestupuje mistr republiky Radek Košťál! SKST Liberec získal borce, který třikrát ovládl republikový šampionát jednotlivců a má na kontě i medaile z evropských šampionátů. Liberecké extraligové mužstvo tak dostalo potřebnou jiskru a může bojovat o solidní umístění.

Letošní sezona přitom nezačala nijak nestandardně. V nejvyšší soutěži Česka reprezentovalo SKST Liberec osvědčené trio Josef Medek, Martin Jahoda a Lukáš Borůvka. Ti měli jednoznačný cíl, záchranu mezi elitou. Jak ale už první dvě utkání ukázala, jednoduché by to vůbec nebylo, nad jejich síly byly Ostrava (1:4) i Havířov (0:4).

Minulý týden se však klubu naskytla naprosto nečekaná šance a i manažer SKST Liberec Martin Protiva prý takovýhle „fičák" nepamatuje. „Počítali jsme, že sezonu dohrajeme ve stávajícím složení. Podařilo se nám ale najít partnera, který měl chuť pozvednout extraligový klub zase o level výš a i díky jeho podpoře jsme mohli začít jednat. Věděl jsem, že je stále volný Radek Košťál, tak jsem ho oslovil a v podstatě hned jsme se domluvili," tvrdí Protiva s tím, že teď napjatě čeká, kam až se může Liberec v extralize posunout. „Na nejlepší týmy zcela jistě nemáme, ale díky Radkovi bychom mohli téměř všechny soupeře minimálně potrápit a vyhnout se sestupovým starostem," doufá. Fanoušci si rozhodně přijdou na své, lepší hráč totiž Liberecký kraj ještě nikdy nereprezentoval. Vždyť Košťál je v tuzemském žebříčku na 7. místě a až za ním jsou ikony stolního tenisu Petr Korbel či Richard Výborný.