300 zatáček Gustava Havla v Hořicích

KRIZOVÁ SITUACE nastala při závodě 300 zatáček Gustava Havla v Hořicích. Německý závodník Jörg Liebmann byl po prudkém sjezdu, který končil pravou zatáčkou, dlouhý na brzdy. A už v poměrně malé rychlosti narazil s motorkou do bezpečnostních balíků. „A zde vznikly kuriózní snímky. Jezdec nakonec skončil bez sebemenšího zranění.

Jubilejní ročník Běhu na Hvězdu s velkou účastí

Vítězem jubilejního 30. ročníku Běhu na Hvězdu se stal František Vagenknecht (Aster Jičín), mezi ženami si pro vítězství doběhla Marta Fenclová (AC Pardubice), která se zároveň jako jediná žena vmáčkla do desítky v absolutním pořadí. Na 8,9 kilometru dlouhou trať vedoucí z polického náměstí na Hvězdu se vydalo 151 běžců. Kategorii veteránů 50 59 let vyhrál liberecký Vladimír Vacarda a 89letý nestor František Bém mezi „mladíky" nad 80 let doběhl třetí. Muži 50 59 let (8,9 km): 1. Vladimír Vacarda (AC Slovan Liberec) 42:24; Muži nad 80 let (5 km): 1. Jansch (Eleven run team Jablonec) 39:37, 2. Culka (Nové Město nad Metují) 47:06, 3. František Bém (AC Slovan Liberec) 48:09 min.

Mayer na X-Pyr letí kvalitně

Na extrémním závodě X-Pyr 2016, který absolvuje třicítka borců na křídle pokračuje k El Port de la Selva ke Středozemnímu moři. Liberecký Stanislav Mayer se drží stále na druhé pozici za Švýcarem Christianem Maurerem. Včera letěli kolem Andorry.

Babytenis v Nové Pace

Na kurtech u Skautského domu v Nové Pace se konal turnaj dětí v babytenisu, kterého se zúčastnilo jedenáct dívek a chlapců. Po skupinové fázi postoupilo do vyřazovací části osm nejlepších. Ve finále se utkali Adam Juliš z TC Chrudim a domácí Matěj Kracík. Úspěšnější byl nakonec Juliš, který zvítězil 4:1. Třetí místa obsadili Barbora Bratršovská z LTK Liberec a Lukáš Martinek.

Běh Perštejn Klínovec vyhrál Lukáš Bauer

Konkurence jako řemen se sešla na startu jubilejního 25. ročníku horského běhu Perštejn Klínovec. Tempo závodu, který s převýšením 904 metry na 17 km patří v našich končinách k nejnáročnějším, udávalo trio reprezentantů v běhu na lyžích v čele s devětatřicetiletým Lukášem Bauerem z Dukly Liberec, jenž také závod s velkým přehledem v čase 1:12:35 hod. vyhrál. S tří, respektive šestiminutovou ztrátou za ním doběhli jeho o generaci mladší reprezentační kolegové Petr Knop a Jakub Gräf a pod hranici 80 minut se pak dostal už jen mostecký Michal Šatra. V závodě žen dominovala olympionička Petra Nováková, které by skvělý čas 1:22:14 hod. stačil na 6. místo mezi mužskou elitou. Muži do 39 let: 1. Lukáš Bauer (Pioneer Investments) 1:12:35, 2. Petr Knop 1:15:51, 3. Jakub Gräf (oba Dukla Liberec) 1:18:24.

Útočník Matěj Káva nakonec bude hrát v Náchodě divizi

Dvaadvacetiletý fotbalový útočník Matěj Káva na jaře po dlouhodobém zranění nastupoval za libereckou juniorku. Nyní absolvoval testy v polské Stalowa Wola (2. liga), ale nakonec se nedomluvil na podmínkách. Hráč se dvěma ligovými starty tak bude v podzimní sezoně působit v divizním Náchodu a zřejmě si tak zahraje i proti Chrastavě.