Ve Wroclawi šermovali nejmladší z Lokomotivy na dětském Challenge Wratislavia 2016

Na sbírání prvních mezinárodních zkušeností a měření sil v rámci největšího dětského turnaje na světě vyrazil do Polska tým mladých libereckých šermířů a šermířek. Pětidenního turnaje se zúčastnilo celkem 2350 šermujících ze 30 zemí světa, atmosféra i nasazení bylo vynikající. Každý den se šermovala jedna disciplína a startující byli rozděleni do třech věkových kategorií a to U15, U13 a U11. První den šermovaly dívky kordem a v kategorii U11 Aneta Pavlová z Lokomotivy Liberec. Dobře pracovala s kordem, ale celkově měla pomalý pohyb a umístila se jako 76. Druhý den pokračovali kordisté, kde v U15 se umístil 98. liberecký Ondřej Melichar, který se ze skupin probojoval přes první do druhé eliminace, kde po netaktickém výkonu prohrál s Polákem Mandryszem 13:15 a Lukáš Pur byl 124.

Mezi skupinou U13 bojoval Jakub Majer, který o postup těsně 10:12 prohrál s Britem Grimshawem a umístil se 79. Jako poslední z kordistů absolvovala svoji soutěž skupina U11, kde soutěžili liberečtí minikordisté. Velmi potěšil Šimon Novotný, který prokázal pevné nervy i touhu po vítězství a po třech výhrách ve skupině pak v eliminaci porazil 8:7 domácího borce a podlehl celkově třetímu Ukrajinci. Umístil se tak na velmi pěkném 58. místě. Dále pak obsadili Pavel Bulíř 74. a Karel Bor 95. místo.

Třetí den začali svoji soutěž fleretisté, kde byl Liberec zastoupen nejpočetněji. V kategorii U13 se tři nejlepší probojovali ze skupin do eliminace, kde si vybojovali 124. místo Tomáš Chramosta, 165. byl Petr Hromádka a 174. Ladislav Pěnička. Dále se umístili 195. Filip Moc a 204. Tomáš Korselt. Mezi nejmladšími v U11 pak ještě vyšermovali Michal Zavoral 115. Tadeáš Žárský 119. a Jan Prskavec 139. místo. Čtvrtým dnem, kde měl Liberec zastoupení, byla soutěž děvčat v šermu fleretem, kde ve skupině U15 byla Lucie Ježková 102. a mezi fleretistkami U13 Markéta Sklenářová 120. Poslední pátý den se konaly soutěže v šermu šavlí, kde Liberečtí zastoupení neměli. Celkově tak turnaj úrovní, atmosférou a počtem startujících jen potvrzuje, že je jedním z nejlepších na světě.

Slovan Frýdlant povede nově Havel

Valná hromada Slovanu Frýdlant zvolila nový výbor a schválila nové stanovy. Předsedou se stal Jiří Havel, prvním místopředsedou a sportovním ředitelem je Martin Budzel, druhým místopředsedou Luboš Kaplan. Členové výboru jsou: Luboš Stýbal, Marcela Coufalová, Jakub Kubát a Tomáš Dědek.

Liberecký Takt na první cheerové soutěži v roce 2016

Liberec Juniorská skupinka a duo dospěláků taneční skupiny Takt Liberec soutěžila na ROLLER COASTER CUP 2016 v pražské Letné. Skupinka cheerek si vytančila v disciplíně Team Freestyle Pom Junior 3. místo. Jejich trenérkami jsou Bára Fencková a Deny Sýkorová, tanečnice Borovcová Kačka, Dušková Bára, Folková Kačka, Holanová Sarah, Hurdálková Eliška, Kárlová Adéla, Koloušková Adéla, Kričfalušij Kamča, Volštátová Vaesa. V disciplíně Partner Stunt Senior duo Barča Fencková a Roman Peška obsadilo 7. místo. „Barča a Romča s partnerem začínají a už teď jsou to naše malé velké hvězdy. Obě složky můžete vidět na taneční show, kterou skupina Takt pořádá v neděli 3. dubna od 17 hodin v libereckém Domě kultury," uvedla šéfová Taktu Kateřina Štěpánková.

V Chomutově se konal Jarní závod v moderní gymnastice v základním programu

Liberecké gymnastky získaly tato umístění 0. kat. A, sestava bez náčiní: 4. Adéla Horníková, 7. Natálie Trávníčková, I. kat., sestava bez náčiní a se švihadlem: 7. Barbora Hotařová, 11. Kamila Záhorová, 12. Rozálie Říhová, II. kat., sestava se švihadlem a s obručí: 6. Veronika Kupková, III. kat., sestava s obručí a s míčem: 8. Jolana Vašáková, 13. Denisa Simaku.