Blesková Kateřinská laťka  

Liberec - Pro studenty středních škool a učilišť připravilo SOU nábytkářské a SOŠ, s. r. o., Liberec Kateřinky bleskovou vánoční Kateřinskou laťku. Premiérový ročník se koná v SOU nábytkářské a SOŠ na Horské ulici 167 ve středu 20. prosince od 14.30 hodin. Prezentace závodníků - skokanů do výšky je do 14.15 hodin. Základní výška skoku vysokého je 145 cm a závodník má pouze dva pokusy na opravu. Přihlášky se přijímají do 20. prosince na adresu antujan11@seznam.cz, případné dotazy na tel.: 602457727.

Extraligová porážka s Havířovem  

Liberec - Extraligové stolní tenisty SKST Liberec posílil proti Havířovu Japonec Yuhei Chiba. Ten ale nezvládl oba své zápasy v koncovkách pátého setu a když nebodoval ani Jakub Seibert, domácí Havířov si připsal plný bodový zisk po výhře 4:2. Oba liberecké body zaznamenal Radek Košťál. 

Výsledky: Čihák - Košťál 2:3, Špánik - Chiba 3:2, Beneš - Seibert 3:1, Špánik - Košťál 2:3, Čihák - Seibert 1:3, Beneš - Chiba 3:2.

V pátek 15. prosince od 18 hodin v hale Liberci - Pavlovicích hostí SKST Liberec tým TJ Sokol PP Hradec Králové. Tento duel slibuje vyrovnaný průběh. Jedná se o souboj sousedů v tabulce – Liberec je pátý a Hradec čtvrtý. V prvním extraligovém utkání Liberečtí dokázali v Hradci zvítězit po dramatickém průběhu 4:3. Soupeř se opírá především o bývalého reprezentanta Marka Kláska a Jakuba Crhu, který je s 86% úspěšností pátým nejlepším hráčem soutěže. Domácí nastoupí v sestavě David Marek, Jakub Seibert a Radek Košťál.

Do Dvorany slávy FC Slovan Liberec přibude gólman  

Liberec - V roce 2014 založil fotbalový Slovan Liberec Dvoranu slávy FC Slovan Liberec. Prvním členem se stal Tomáš Janů, který v dresu FC Slovan Liberec odehrál nejvíc ligových zápasů. O dalších členech Dvorany slávy pak pravidelně rozhodují fanoušci klubu hlasováním. Dalšími jsou trenér Ldislav Škorpil, Petr Papoušek, a Jiří Štajner. Nového člena Dvorany slávy klub představuje v rámci pravidelného Galavečera.

Ve Dvoraně slávy jsou trenér, obránce, záložník i útočník. Žádný tým se ale neobejde bez muže, jehož úkolem je gólům zabránit. Na Galavečeru FC Slovan Liberec 20. ledna bude uveden do Dvorany slávy brankáře. Který to bude? Fanoušci mohou vybírat z pětice brankářů s největším počtem ligových startů: 1. Ladislav Maier (148 zápasů) 2. Zbyněk Hauzr (138), 3. Antonín Kinský (115) 4. David Bičík (74) 5. Marek Čech (58). Hlasovat můžete na webových stránkách fcslovanliberec.cz v nově zřízené sekci Dvorana slávy.

Žáci Liberec Handball byli suverénní  

Liberec - Mladší žáci Liberec Handball odehráli poslední ligový turnaj roku 2017, ve kterém si snadno poradili se všemi soupeři. Výsledky Liberce: TJ ELP Jablonec 27:3 (12:2). Branky: Jeřábek 7, Svoboda 4, Knob, Bartoš a Fišer po 3, Hrabák, Pavlů a Volšík po 2, Šefčík 1/1, Slovan Varnsdorf 27:3 (10:1). Branky: Jeřábek 9, Hrabák 5, Svoboda 4, Fišer 3, Bartoš, Pavlů a Volšík po 2, 
TJ Slavoj Děčín 37:2 (10:1). Branky: Pavlů 9, Svoboda 6, Knob, Jeřábek a Bartoš po 5, Hrabák a Volšík po 2, Židek, Zikeš a Fišer po 1.

Mayer nahradí v týmu LTK Liberec zraněného Melzera  

Liberec – Tři zahraniční tenisty zařadí LTK Liberec do bojů v tenisové extralize, která začíná tento pátek zápasem s Jihlavou v Praze. Vedle Rumunky Andrei Laura-Ioany startují Florian Mayer, německý tenista, aktuálně 69. světového žebříčku a Litevec Ricardas Berankis. „Mayer nahradí Rakušana Geralda Melzera, který je zraněný,“ uvedl novinky trenér Tomáš Trsek. Zítra se extraligový výběr LTK představí v exhibici na kurtech U Jezírka (Ricardas Berankis, Roman Jebavý, Lubomír Majšajdr, Michal Schmid, Petra Krejsová, Laura Andrei a nadějný Patrik Rikl z Prahy). Od 15 hodin to bude čtyřhra a po ní následuje tenis hráčů s dětmi libereckého klubu.