Florbalisté dnes hostí mistra

Liberec - Na 21. kolo Autocont Extraligy připadá poslední domácí zápas pro florbalisty FBC Liberec. Ti v hale Dukly dnes od 16 přivítají úřadujícího mistra z Vítkovic.

Domácí stále nemohou prolomit šňůru nepříznivých výsledků. V posledním domácím zápase sahali po bodech, ale nakonec se museli sklonit před Mladou Boleslaví, která pod Ještědem nakonec těsně zvítězila (5:3) a dostala se tak do čela tabulky. Liberec se i nadále nemůže spolehnout na služby Bohuslava Ferdana (zlomená záprstní kůstka), Sebastiana Galbavého (kotník) a nejistý je start Matěje Klucha.

Vítkovice v posledních čtyřech kolech nezaváhaly a i díky čtyřem výhrám mají v tabulce 44 bodů.

Petr Korbel hraje v Liberci s mistrovským týmem

Liberec - Dnes bude v Liberci svátek stolního tenisu. SKST Svijany Liberec hostí dnes od 17 hodin v hale SKST v Pavlovicích STEN marketing HB Ostrov, nejlepší tým Česka, kde stále září nestárnoucí guru plastového balonku Petr Korbel.

Sice od jeho čtvrtého místa na olympiádě v Atlantě 1996 už mu trochu vlasů ubylo a šedin naopak přibylo, ale Korbelův dokonale ladný styl oku stále lahodí. Korbel zvládl pět olympijských her a dlouhá léta patřil do elitní dvacítky planety, hrál prestižní německou Bundesligu, které pětkrát kraloval, a pořád si udržuje špičkovou kvalitu. V procentuální úspěšnosti Extraligy je pátý. Neméně úžasní jsou i jeho spoluhráči. V životní formě hraje především Tregler, který všech 23 zápasů v Extralize vyhrál.

Eso v rukávu však může vytasit i Liberec. Radek Košťál má na kontě osm vítězství v řadě.

Poslední kolo ligy badmintonu

Liberec - Badmintonisty BK TUL v Liberci čeká dnes v Ústí nad Labem poslední kolo I. celostátní ligy v badmintonu družstev.

Liberec, který soutěž vede, bude hrát s druhým Super Stars Most (bod za Libercem) a pořádající Chemičkou Ústí n. L. (-3 body).

„Chtěli bychom bodovat a vyhrát tak celou soutěž," potvrdil místopředseda BK TUL Zdeněk Kračmar. Teoreticky by Liberci k tomuto prvenství mohlo stačit jedno vítězství, ale samozřejmě nejlepší je vyhrát oba zápasy. Vítěz ligy pak postoupí do baráže o postup do extraligy, kde se utká s vítězem ligy skupiny východ a dvěma posledními celky z extraligy. Ze skupiny do nejvyšší soutěže postupují dva nejlepší.

Liberec v Ústí představí sestavu: Slatinský, Šída, Zajíček, Nejedlová a polské akvizice Valenteka a Gajos.

Dnes se hraje Jokers Cup

Raspenava - Dnes se ve sportovní hale v Raspenavě hraje 10. ročník Jokers Cup ve fotbale. Turnaje se zúčastní dvanáct týmů z Liberecka: Jokers mladý, Jokers legendy, Horní Řasnice, Machnín, Lebeda team, Galacticos (Víska), Severní Vítr (Višňová), Bílý Potok, F.C.S. Nový Bor, Hejnice, Liberečtí zvrhlíci, Házenkáři (Raspenava). Loňské vítězství obhajuje Lebeda team.

Turnaj budou řídit dva zkušení rozhodčí Jiří Karlík a Michal Čurda. Pro všechny hosty bude připraveno výborné občerstvení a bohatá tombola.