Předmětem jednání byly aktuální otázky spojené s dalším financováním ČSTV v roce 2011 po bezprecedentním vyřazení ČSTV, jako jediného střešního dotovaného subjektu, ze systému poskytování finančních prostředků z ministerstva financí, otázky úhrad společných výdajů, kterými jsou: úrazové pojištění členů, pojištění zodpovědnosti při výkonu práce trenérů, úhrady společnostem OSA a Integram.

Dále se diskutovalo o materiálech pro 23. VH ČSTV, která proběhne 16. dubna v Nymburku a která je nejen v celém ČSTV, ale i ve sportovním prostředí očekávána s napětím. Dotazy padly i na připravovanou změnu stanov, kde se mj. uvažuje i o změně názvu organizace - na Asociaci sportu ČR.

Generální ředitel Sazky a.s. pak vysvětloval stávající situaci kolem Sazky včetně různých scénářů. Cílem ČSTV je návrat k plné funkčnosti společnosti za řízení stávající akcionářské struktury, tedy udržet si svoje majoritní postavení ve společnosti, a s tím spojené majetkové poměry.

Z úst obou čelních představitelů zaznělo jednoznačně, že v současné době jde o cílené útoky na strukturu ČSTV a jeho rozbití s cílem získat majetky, které ČSTV vlastní, nebo v kterých má majoritní podíl. Jde především o Sazku a krkonošské akciové společnosti - Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou a Harrachov.
Jedním ze základních a zásadních úkolů ČSTV je v současné době udržení struktury svých regionálních a krajských pracovišť jako servisních a zastřešujících organizací v daném regionu.

Vývoj v ČSTV a v jeho financování je poměrně dramatický, a tak bude velice záležet na závěrech a rozhodnutích přijatých nejvyšším orgánem ČSTV - valnou hromadou. Liberecký kraj na ni bude zastoupen čtyřmi představiteli regionálních (okresních) organizací - Ing. Hornychem (CL), Ing. Boháčem (LB), Čičmancem (JN) a Svobodou (SM). Za krajské sdružení pak bude na VH přítomen Václav Severýn.