Tím, že lidé mají na výběr ze širokého spektra sportů, je pro kluby velmi těžké si získat fanouška, který bude na zápasy chodit neustále. V Praze se často řeší malá návštěvnost na sportovních stadionech z důvodu mnoha sportů, které v hlavním městě jsou. Tohle Liberečtí zatím řešit nemusí. Dominantou tu je samozřejmě fotbal a hokej, avšak i další sporty se rozvíjejí a pro dva nejpopulárnější sporty začínají být konkurencí. 


FOTBAL – Slovan Liberec

Fotbalisty libereckého Slovanu navštěvuje v letošní sezoně průměrně 5128 diváků. Z 16 týmů je Liberec sedmý nejnavštěvovanější tým v lize. Kapacita stadionu činí 9900. Ve srovnání s čísly za celou loňskou sezonu průměrná návštěvnost na stadionech narostla všem klubům s výjimkou Sparty, Liberce a Zlína. Z celkové kapacity je tak průměrně zaplněno 52 %, a to Liberecké řadí až na jedenáctou příčku. Nejvyšší návštěvu v dosavadní sezoně má na domácí půdě Slavie s průměrem 12883 diváků.
 
HOKEJ – Tygři Liberec

Velkou konkurencí pro fotbal je v Liberci především hokej. V letošní sezoně chodí na domácí zápasy průměrně 5954 diváků. V extralize to je čtvrtá největší návštěvnost. V první trojce jsou s velkým odstupem Brno, Pardubice a Sparta, kam chodí průměrně přes 7000 diváků. Liberečtí hokejisté mají v průměru podobnou podporu jako v loňské sezoně, kdy na zápasy chodilo v průměru 5454, a celkově si loni našlo cestu do Home Credit Arény přesně 283.624 diváků. Bylo to páté nejlepší číslo v extralize. 

VOLEJBAL – Dukla Liberec

Volejbalová extraliga má ve svých řadách taktéž tým z Liberce. Co se týče průměrné návštěvnosti, tak si Liberečtí nevedou vůbec špatně. Statistky ve volejbale nejsou tak detailně propracované jako ve fotbale a hokeji, kde je návštěvnost mnohem vyšší, ale Dukla Liberec má ve volejbale jednu z nejvyšších návštěvností v extralize. Na každý zápas přijde přes 900 diváků. Nadstandardní návštěva je českém volejbale nad 1000 diváků a tím se mohou pyšnit jen dva kluby. Jihostroj České Budějovice, kde se každý zápas pohybuje návštěva kolem tisícovky. A pak je právě liberecká Dukla, která si udržuje návštěvu mezi 800 až 1100 diváků na domácí zápasy. 


FLORBAL – FBC Liberec

Z dalších prestižních sportů, kde se Liberec může pyšnit svým klubem v nejvyšší soutěži, je florbal. V tomto sportu je průměrná návštěvnost výrazně menší. V loňské sezoně to bylo 400 diváků napříč celou extraligou. V aktuálním ročníku je průměrná návštěva v Liberci 204 diváků, a to je až dvanáctá příčka v průměru extraligy. Hůř na tom jsou pouze Královské Vinohrady a Ostrava. Suverénně nejvyšší návštěva je v Pardubicích, kam chodí na zápasy přes 1400 diváků. 


FUTSAL – ZLEJ SEN LIBEREC

Aby toho nebylo málo, tak se v Liberci hraje i nejvyšší futsalová soutěž. Liberečtí hrají v aréně pro 300 diváků a někdy také v hale volejbalové Dukly, kde je kapacita pro 800 fanoušků. V menší hale se pohybuje návštěvnost v průměru mezi 150 až 230 fanoušky. Do větší haly přišlo dokonce 450 diváků v atraktivním duelu Liberce s Chrudimí. Největší návštěvnost má Chrudim, kam chodí průměrně 1000 diváků. Návštěvnost napříč ostatními týmy ve futsale je podobná a pohybuje se v rozmezí 200 až 500 diváků. Jak je vidět, Liberec je sportovní město, které má napříč sporty velkou konkurenci. Nemluvě o nižších soutěžích a zimních sportech, které mají také své zástupy fanoušků. Sportovní kluby nehořekují nad nezájmem. Ten v Liberci totiž je. Dobrou známkou je i časté propojení a spolupráce napříč kluby s fanoušky. Ty pomáhají utužovat vztahy, a jak je vidět, dokonale to funguje.