Úvod utkání vyzněl dost překvapivě pro hosty, kteří domácí dokonale zaskočili skvělou obranou, doskokem i produktivitou, takže první čtvrtinu vyhráli o jedenáct bodů. Po důrazné domluvě v přestávce přidali Kondoři na pohybu, zpestřili útoky a hlavně zpřesnili střelbu. Přesto v poločase prohrávali o pět bodů.

Po poločase pokračoval Liberec ve zlepšování herního projevu a třetí čtvrtinu vyhrál 17:11, čímž se dostal do vedení. Poslední čtvrtina slibovala vyrovnaný boj, jednobodový náskok domácích neznamenal žádnou výhodu. To se okamžitě potvrdilo brzkým vedením hostů. Liberec ale opět prokázal kvalitu letošní sestavy, skóre srovnal, dokonce si vytvořil vedení deseti bodů.

Jenže hostující Jakub Velenský svůj tým vyhecoval a Benešov se dokázal dotáhnout na tři body. Do konce utkání zbývalo 37 sekund a zápas nebyl zdaleka rozhodnut. Poté přišla krásná trojka domácího Jakuba Hojdara. Tím byl nápor hostí zlomen a Kondoři nakonec vyhráli o sedm bodů.

Body: Honzák 14, Příhonský 13, Němeček 10, Hojdar 8, Pastyřík 6, Nemčok 4, Šírek 4, Martínek 3, Kuchálik 2, Bárta Velenský 20, Sariat 9, Cvek 8. TH: 16/11:10/8, fauly: 16:15, trojky: 3:5.