Kondoři dokázali hrát vyrovnaný basket jen v úvodu. Na začátku vedli domácí 5:0, ale pak se soupeř zlepšoval a otočil skóre. Liberečtí se dokázali hostům přiblížit bodově v 10. minutě, kdy snížili na 21:22.

„Vyšehrad nás jednoznačně přehrával. Ale bylo to zejména o našich chybách v obraně, kdy nás natáhl do poločasu téměř o dvacet bodů. Zkoušeli jsme změnit obranu z osobní na zónu, ale moc platné to nebylo,“ přiznal trenér Dušan Bohunický. Postupně se Vyšehrad vzdaloval a největší bodová propast byla 23 bodů. Kondorům nešla dobře obrana a také střelba byla místy tragická.

„Celou první polovinu zápasu jsme měli problémy s koncovkou. Nedávali jsme volné střely. Přitom právě tyto nám v posledních čtyřech zápasech vycházeli. V tomto utkání to však byl extrém, kromě Martínka a Kuchálika jsme se netrefovali. To byl náš problém, ale nic neobvyklého. Šestapadesát bodů dát doma je málo. Na těch sedmdesát bychom se měli v domácích zápasech dostávat pravidelně. Jenže proti Vyšehradu jsme zejména do poločasu zkrachovali v obraně a hosté si pak náskok dvaceti bodů zkušeně pohlídali,“ hodnotil Bohunický.

Kondoři – Vyšehrad 56:75

Čtvrtiny: 19:22, 27:46, 39:60
Body: Kuchálik 20, Martínek 8, Bielko 8, Pastýřík 7, Šírek 4, Příhonský 3, Bárta 3, Nemčok 2, Smeták 1, Lakomý a Honzák 0 - Klimánek 21, Skořepa 16. Fauly: 13:9, TH: 6/4:10/6, trojky: 6:11.