Základní část druhé nejvyšší basketbalové soutěže byla dohrána a liberečtí Kondoři budou hrát nadstavbu play-out o udržení. V posledním utkání Liberec dokázal vyhrát na palubovce Písku, který ještě usiloval o postup do skupiny play-off. Celkem tak Kondoři zaznamenali pátou výhru a posunuli se na 8. místo.

Zápas v Písku zahájili Liberečtí hodně špatně a po úvodních třech minutách prohrávali 3:16. Proto si trenér Jan Pastýřík vzal time-out, který rozhodně hostům prospěl. „Sice jsme byli na domácí připraveni, přesto nás trestali jednoduchými střelami. Po time-outu jsme dokázali skóre srovnat a pomohly nám také tři rychlé trojky," potvrdil liberecký trenér. Hosté tak byli zpět v zápase a další úsek vyhráli jednoznačně 13:2. Utkání bylo poté hodně vyrovnané, navíc během necelých pěti minut nikdo na hřišti nedokázal vstřelit koš. První čtvrtinu Liberec prohrál 19:23, ta druhá byla vyrovnaná 19:19. Ve druhém poločase měli již Kondoři mírně navrch a třetí čtvrtku vyhráli 15:7. Domácí, které jako by svazovala možnost výhrou se dostat do play-off, pak jen dotahovali a závěrečnou čtvrtinu vyhráli těsně 17:15. Mohli sice v samém konci dramatického závěru srovnat, ale těžkou střelou se neprosadili a Liberec si mohl připsat cennou výhru.

Body: Šlechta 23, Duda 15, Fait 10 Hojdar 19, Honzák 13, Němeček 9, Bím 9, Mejstřík 7, Kejmar 6, Bartel 3, Obešlo 2, Jelínek. Fauly: 19:22, TH: 29/15:13/10, trojky: 7:6.

Liberec nyní naváže na základní část zápasy v play-out, kam se dostal ze skupiny spolu s Trutnovem, Košířemi a Pískem, doplněné čtyřmi moravskými celky VŠB Ostrava, Šlapanice, Havířov a Vysočina. „Body se nám do play-out počítají a my budeme hrát pouze s moravskými soupeři doma a venku, což je osm zápasů. Poslední v play-out sestupuje do druhé ligy," přiblížil Pastýřík další program svých Kondorů. A jak hodnotí letošní ligu? „Sezonu jsme začali sérií jedenácti porážek. Ve zbývajících sedmi zápasech jsme se zlepšili a pak zaznamenali pět výher. Samozřejmě výsledky mohly být lepší, v několika zápasech jsme prohráli těsně v samém závěru jako košem v poslední vteřině na Spartě, s Pískem a dalších. Mohlo být tak až o osm bodů více a klid. Máme stále mladé mužstvo a navíc nám letos nikdo nepřišel na hostování z extraligy," shrnul.