Také ve svém druhém zápase basketbalové I. ligy doma hrající Kondoři Liberec neuspěli. Tentokrát se Sokolem Pražským, který tak ještě v novodobé historii nikdy neporazili.

V úvodu zápasu měli Kondoři problémy s obranou a 27 inkasovaných bodů v I. čtvrtině je toho výsledkem. Patnáct vstřelených bodů sice nebylo nejhorších, ale rozdíl v úvodní čtvrtině byl velký. Druhá čtvrtina již přinesla do řad domácích zlepšení a těsnou porážku 18:19, když si Kondoři nechali v samém závěru dát trojku. Jenže zlepšení se nepodařilo převést do druhé půle a třetí čtvrtina byla z pohledu střelby Libereckých hodně špatná. Deset bodů je zahanbujících. Na druhou stranu se však domácím již dařilo lépe bránit, ale na nějaký ten zvrat to prostě nebylo.

„V první čtvrtině jsme nebyli schopni zastavit útoky soupeře. Postupně se obrana zlepšovala, ale ve třetí čtvrtině jsme vypadli z útočného konceptu," potvrdil trenér Jan Pastýřík, který oproti úvodnímu zápasu viděl zlepšení v obranné činnosti. „Je vidět, že se náš mladý tým sehrává, jenže na takového soupeře ani zlepšení nemohlo stačit. Škoda, že se zranil Holý, který vstřelil čtrnáct bodů a kvůli zraněnému pravému koleni nám bude chybět," dodal trenér.

Body: Vaněk 17, Holý 14, Heinzl 9, Bárta 10, Bím 7, Raabe 3, Jelínek 2, Bartel, Mejstřík Tomas 16, Kroutil 16, Bernáth 13. Fauly: 20:18, TH: 11/8:16/14, trojky: 6:6.