Basketbaloví Kondoři nezvládli další ligový zápas, tentokrát dokonce v domácím prostředí, kde by vyhrávat měli. Podobně jako minule v Opavě, nevyšla Kondorům druhá čtvrtina, kterou prohráli tristně 6:23. Přitom až na zraněného Hojdara byli k dispozici všichni hráči, včetně Heinzla a Svobody.

„Problém byl, že jsme nebyli schopni proměnit naše vyzkoušené kombinace a naopak jsme volili střelbu z nepřipravených pozic. Navíc nám chyběla agresivita v útoku," poznamenal liberecký trenér Jan Pastýřík. V Opavě Kondoři vstřelili jen 58 bodů, nyní dokonce o sedm méně.

Kondoři vstoupili do zápasu špatně, jakoby se soupeře z třetího místa báli. Ale postupně zlepšili obranu a z ní se dostávali do úspěšných brejků i volných střel, takže nakonec nepříznivé skóre dokázali otočit na 17:15 po první čtvrtině. Jenže v té druhé se nedokázali vyrovnat s tlakem soupeře a po zbytečných ztrátách začali ztrácet. Více jak pět minut domácí nevstřelili ani koš, a to byl základ celkového neúspěchu. Po poločase Liberec hrál již vyrovnaně a snížil na 40:48. „Ještě jsem věřil, že něco s výsledkem uděláme. Jenže ve srovnání s hosty i minule v Opavě nám chybí agresivita, zejména v útočné fázi v získávání míčů a zakončení. V obraně to ještě šlo, ale celkově v osobních soubojích nejsme na tom nejlépe. Zde se musíme zlepšit," potvrdil Pastýřík. Druhý poločas nakonec skončil těsně pro hosty 31:28. „Potácíme se v tabulce dole a bude to boj o záchranu až do posledního kola," dodal.

Body: Šírek 11, Bárta 11, Svoboda 8, Heinzl 8, Kuchálik 5, Bím 3, Jelínek 3, Honzák 2, Němeček, Kobosil - Hanzlík 19, Novák 15, Klimeš 10. Fauly: 17:15, TH: 4/2:12/7, trojky: 7:8.