„Soupeř byl lepší, proto vyhrál," poznamenal trenér libereckých basketbalistů Jan Pastýřík. Zápas by však zřejmě byl jiný, kdyby mu nechyběli dva klíčoví hráči Příhonský s Hainzlem. Bohužel.

Kondoři Liberec - Šumperk 60:75 (23:25, 41:38, 50:60)

První čtvrtina a prakticky celý poločas však patřil Kondorům, kterým se dařilo skórovat z připravených pozic a také v obraně neměli velkých problémů. Obrana pracovala velmi dobře zejména ve druhé čtvrtině, kdy hostům povolila jen třináct bodů.

Jenže po přestávce přišla „tradiční" výluka a Kondoři se začali ve všech činnostech propadat. Faktem ale je, že soupeř zvýšil agresivitu pod koši. Špatnou hrou Liberečtí hostům nabídli zvrat v utkání a navíc si nedokázali připravit střelecké pozice, z nichž by mohli skórovat. K tomu se přidala u domácích nervozita. „Přestali jsme si věřit a nic nám nevycházelo. Za druhý poločas jsme vstřelili pouze devatenáct bodů. Na šedesát bodů nemůžeme čekat, že doma vyhrajeme," sdělil trenér Pastýřík.

Body: Mejstřík 12, Vaněk 11, Bím 10, Bárta 10, Raabe 9, Šimůnek 3, Kobosil 2, Němeček 2, Haiblík 1, Obešlo Pajer 22, Kresta 14, Müller 11. Fauly: 25:17, TH: 10/6:21/11, trojky: 8:8.

Kondoři tak v tabulce play-out zůstávají na posledním místě ze čtyř zúčastněných. Na předposlední Šumperk ztrácejí dva body, stejně tak na Vyšehrad. Klid tak má pouze Ostrava.

Liberec čeká opět v neděli (19. dubna) zápas na Vyšehradu a poté 24. dubna přivítají v hale Kort Ostravu. Dále 3. května jsou hosty Šumperku a play-out zakončí domácím zápasem s Vyšehradem. To bude 8. května.