Po mizerném úvodu se basketbaloví Kondoři vzepjali ke kvalitnímu výkonu a málem dosáhli na své premiérové vítězství v I. lize. Škoda, na devadesát bodů by se rozhodně mělo doma vyhrávat. „Zápas jsme si prohráli v úvodní čtvrtině, kdy se díky naší laxnosti dostal soupeř do ohromného náskoku. To bylo rozhodující, protože nás dohánění tohoto náskoku stálo spousty sil, které nám v samém závěru chyběly," potvrdil trenér Jan Pastýřík.

Začátek nebyl ještě ze strany Kondorů nejhorší, ale po třech minutách přišel rozklad, kdy nebyli schopni ubránit a uskákat soupeře pod košem. Navíc obrana nedokázala čelit útokům. Ten se chopil příležitosti a bodově utekl. Liberec za tři a půl minuty prohrál tuto pasáž 0:14 a celou čtvrtinu nakonec 12:30. Ve druhé čtvrtině se domácí zlepšili zejména ve střelbě, ale opět v obraně nebyli mockrát úspěšní a útoky soupeře se nedařilo zastavovat. Přesto tento díl zápasu vyzněl 30:25 pro Kondory. Ve třetí čtvrtce Liberec zabral a dostal se dokonce do vedení (4. čtvrtina 26:18). V poslední části zápasu Libereckým docházely síly, museli střídat a také zastavovat hosty za cenu faulů. Přesto bylo až do samého závěru nerozhodnuto. Písek navíc již tolik neproměňoval šestky za fauly. Nakonec se nejlepší ligový útok prosadil a v poslední vteřině snaha Libereckých trefit z půlky koš již srovnání nepřinesla. „Výkony se zlepšují, i když výpadky ve hře stále máme. Nehrajeme až tak špatně, ale už je potřeba vítězství, které by nás nastartovalo," poznamenal Pastýřík.

Body: Němeček 24, Honzák 23, Hojdar 15, Kejmar 14, Obešlo 7, Mejstřík 5, Bím 2, Bárta, Bartel - Šlechta 34, Kostohryz 20, Janda 11. Fauly: 30:21, TH: 21/11:39/31, trojky: 15:6.