Do severočeského celku přichází na post rozehrávače či menšího křídla, je mu 24 let, měří 190 cm a váží 80 kg. Poslední dva roky působil v BBL - nejvyšší britské soutěži v týmu Scottish Rocks, kde dosahoval v sezoně 2007/08 úctyhodných zápasových průměrů: 16,8 bodu, 3,7 asistence a 4,6 doskoku za 30 minut na utkání. Maurice také skončil pátý v celé soutěži v procentuální úspěšnosti trestných hodů.

„Maurice splňuje naše požadavky. Není to klasický rozehrávač, ale umí na postu dirigenta zahrát. Má velkou variabilitu v zakončení a je to inteligentní hráč. Poslední dva roky již působil v Evropě, tudíž věříme, že adaptace na českou ligu bude bez problémů,“ uvedl na adresu nové tváře v kondořích řadách sportovní ředitel Jakub Důra.

Kromě Hamptona přichází do týmu Kondorů ještě druhý americký basketbalista – pivot Carey Rigsby. Tito dva hráči doplňují české jádro libereckého celku, jež zůstává z předchozí sezony, a doplní jej mladý pivot Michal Kurimský. Stejně jako jemu před rokem chtějí dát Kondoři opět šanci některým nadějným basketbalistům probojovat se během přípravy do ligového kádru.