Po dlouhé době se liberečtí basketbalisté dočkali v soutěži výhry. A hned to byla stovka. Na výhře mají podíl všichni, ale zejména střelec Příhonský, autor 27 bodů a Heinzl, který v dresu Liberce nastoupil po tříměsíční pauze, způsobené zraněním. „Je to krásné. Chtěli jsme uspět, protože jsme věděli, že Ostrava bude trochu oslabena. Měli jsme skvělý začátek a pak se vezli na pozitivní vlně," chválil trenér Jan Pastýřík druhou výhru v letošním ročníku.

Fanoušci vůbec nechápali, co se na palubovce v hale Kort děje. Liberec totiž zahájil s obrovskou chutí a dařilo se mu jako nikdy. Bodově proměnili jeho hráči vše, i trojkové pokusy. Ostrava měla problémy pod oběma koši, kde se Liberečtí prosazovali i zejména díky 208 cm Heinzla. Obrana Kondorů byla kvalitní a výsledkem bylo pouhých pětadvacet inkasovaných bodů za poločas. Příhonský předváděl velmi dobrou hru, kdy se mu dařilo a produktivita ze začátku byla velká. Navíc odehrál jen jedenadvacet minut.

Ve druhé půli Liberec polevil zejména v obraně a tak hosté sehráli již vyrovnanou partii, kdy se chytili trojkami. Navíc Liberec dal šanci celé lavičce, a proto také druhá půle skončila 51:42 pro Ostravské. „Stovka se jen tak nevidí, my jsme ji nedali snad tři roky. Teď hrajeme dvakrát se Šlapanicemi a budeme se snažit uspět," dodal Pastýřík, jemuž ještě chybějí Hojdar s Jelínkem.

Body: Příhonský 27, Raabe 23, Vaněk 14, Heinzl 14, Bárta 13, Bím 10, Bartel 1, Mejstřík 1, Němeček, Obešlo Šubert 15, Dedek 15, Pilař 13. Fauly: 19:17, TH: 13/9:15/14, trojky: 12:8.