Domácí se bohužel museli obejít bez Smetáka, Kuchálika a Martínka, naopak hosté nastoupili v plné síle, s exkondorem Synáčkem a dalšími pěti borci z Mattoni NBL. Kondoři drželi s Hradcem krok a v 5. minutě byl stav 9:9. Jenže pak se začali trápit, nic jim nevycházelo a čtvrtinu prohráli o pět bodů.
Ani druhá čtvrtina zlepšení do řad Libereckých nepřinesla. Zbytečně ztráceli míče, nedařilo se jim úspěšně doskakovat a se střelbou byli na štíru. Zkušený soupeř se tak dokázal bodově vzdalovat a v poločase vedl o patnáct bodů.

Úvod II. půle byl ze strany Kondorů lepší, kdy se několikrát přesně trefili za tři. Výškovou převahou a extraligovými zkušenostmi si ale hosté nástup domácích pohlídali a přibrzdili. V poslední čtvrtině hosté náskok navyšovali a domácí se ztráceli v nepřesné střelbě a nepřesných přihrávkách. Nakonec Kondoři tento úsek prohráli 13:34 a celkově podlehli o 39 bodů.

„Soupeř potvrdil svoji kvalitu. Má totiž ve svém středu hráče, co hrají v nejvyšší soutěži docela hodně minut. Myslím si, že v některých momentech jsme mohli situace řešit o hodně líp, jako byl třeba výběr pozic. Přišlo mi, že hráči byli vcelku vyplašení, a to, co už si umí v některých zápasech vydobýt, jakoby zapomněli,“ poznamenal liberecký trenér Dušan Bohunický.