Druhá novoroční výzva, druhé cenné vítězství. Liberečtí florbalisté po výhře 9:6 nad Butchis zvládli i další lednovou misi a v nedělním 19. kole nejvyšší soutěže zvítězili nad Black Angels Liberec 11:4. Brankovou přestřelku měli hosté pod kontrolou, druhou třetinu ovládli 4:0 a v polovině základní hrací doby měli komfortní náskok 7:2.

"Lednový program pro nás začal dvěma pro klíčovými zápasy proti celkům, které jsme potřebovali porazit. Jsem rád, že se nám to podařilo a složili jsme reparát za nepovedená utkání na konci kalendářního roku. Vrátili jsme se na vítěznou vlnu, na které jsme v podstatě byli od začátku sezony," řekl liberecký trenér Matěj Klucho.

Na zmiňovaném vítězství 11:4 se podílelo symbolických jedenáct libereckých hráčů. Hvězdou zápasu se stal tříbodový Jakub Mádlo, jenž obstaral hattrick. Třemi body se blýskli také Filip Kučera (1+2) a  Vojtěch Wiener (1+2).

"Byli jsme aktivnější a dostali odměnu v podobě nastřílených branek. Domácí se v první třetině ještě dokázali držet, ale od druhé jsme zápas měli pod kontrolou, soupeře, kterému úplně nevyšel už druhý zápas, jsme zlomili. Jsem rád, s jakým přehledem a klidem jsme důležité klání zvládli."

Nyní čekají libereckou partu dvě střetnutí před vlastním publikem, v pátek od 19.00 vyzve pražskou Spartu, v neděli ve tři odpoledne Chodov. "Zápasy jdou v rychlém sledu, na dva domácí střetnutí se opět musíme pečlivě připravit. Jedná se o soupeře z první šestky, pro nás jsou to takové challenge games. Tedy výzvy, ve kterých si chceme otestovat, jestli na ty nejlepší máme nebo ne," uvedl kouč FBC Liberec.

BLACK ANGELS - FBC Liberec 4:11 (2:3, 0:4, 2:4)

Branky: 10. Matouš Burian, 20. Jakub Hromada, 49. Martin Obuškevič, 57. Radek Hanák - 4. Vojtěch Wiener, 9. Filip Smutný, 15. Jan Šoltys, 24. Jakub Mádlo, 24. Jakub Faksa, 25. Lukáš Dolejš, 35. Jakub Mádlo, 42. Jakub Kopecký, 50. Filip Kučera, 58. Jakub Mádlo, 59. Jakub Kopecký. Rozhodčí: Jiří Šedivý - Radek Šteng. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Diváků: 382. Zásahy brankářů: Ondřej Matiášek 10, Daniel Pfeifer 5 - Petr Chlad 21.