Ačkoli se pořadatelé těšili na značnou zahraniční účast, počasí bylo proti, a tak se mezi sebou utkali mladí šermíři a šermířky z České republiky, Slovenska a Rakouska.

Do obou soutěží nasadil trenér Milan Kulík tři šermíře a tři šermířky. Nejprve začala soutěž kadetů, kde po výborných výkonech ve skupinách se Klemm probojoval do eliminace, odkud postoupil bez problémů až do semifinále a tam narazil na tradičního rivala Cmiela z Ostravy, jehož po velkém boji porazil těsně 15:14 a postoupil do finále. V něm se utkal s vídeňským fleretistou Ryszkou, nad nímž zvítězil 15:6, a stal se tak vítězem turnaje.

Dalším z libereckých, Jáchym Novák (poslední sezonou žák), rovněž bojoval na hranici svých možností a prohrál o postup do šestnáctky s Ausbockem z Moedlingu na čas 8:9 a umístil se osmnáctý. Pro třetího Jiřího Syřištěho byla zatím účast nad jeho síly, nepostoupil ze skupin a byl klasifikován jako 26.

Ani mezi děvčaty se liberecké šermířky neztratily a Štěpánka Němcová se velmi dobrým výkonem probojovala mezi nejlepší kadetky na pěkné 8. místo. Svůj výkonnostní cíl postup do eliminační šestnáctky si rovněž dobrým výkonem splnila 14. Anežka Řičářová. Nedařilo se Aničce Havlíčkové, která skončila pětadvacátá.

V Praze pořádala Dukla v tělocvičně na Julisce turnaj kadetek a juniorek v šermu kordem, kde libereckou Lokomotivu reprezentovala pouze Eliška Brzobohatá. V turnaji pod názvem Cena Vltavy se jí nedařilo a o jediný zásah nepostoupila ze skupin do eliminace.