V kategorii juniorů si přesvědčivě vybojoval vynikající 1. místo Romuald Klemm. „Obhájit titul v tomto roce bylo těžší a to z toho důvodu, že jsem v posledním půlroce skoro netrénoval. Ve finále mistrovství jsem měl pět kvalifikačních zápasů a dále pak tři zápasy ve finálové eliminaci. Žádné větší problémy v postupu se naštěstí neobjevily, možná trochu technické, ohledně funkčnosti zbraně," uvedl juniorský mistr. „Teď mě čeká snad jen soutěž družstev MČR dospělých, v jednotlivcích bohužel startovat nebudu," dodal Klemm. Další liberecký šermíř Jáchym Novák podlehl po velkém boji a v nastavení ostravskému Haladejovi 8:9 a do osmičky se tak neprobojoval. Umístil se i tak na velmi pěkném 10. místě.

Mezi děvčaty si v jednotlivcích vedla velmi dobře Štěpánka Němcová, která ve skupinách vybojovala tři vítězství a v boji o osmičku pak překvapivě porazila i juniorku Bártovou z Bohemians 15:13. V osmičce podlehla juniorské reprezentantce Bímové a umístila se tak osmá. Anežka Řičářová podala ve skupinách také dobrý výkon, ale na postup do eliminace to nestačilo.

„V boji družstev jsme do týmu přibrali Václava Haka, který je ještě žák, neboť Jan Honzek se pro zranění paty nemohl zúčastnit, což nás pravděpodobně stálo zlato. Hned na úvod nastoupili naši proti domácímu USK, který pod vedením trenéra Kulíka po velké bitvě zdolali. Ti pak byli tak zdrceni, že prohráli i s Ostravou a z bojů o medaile vypadli. Naši pak postoupili až do finále, kde se utkali se Sokolem Brno 1, s nímž prohráli a získali tak velmi pěkné stříbrné medaile.

V kategorii juniorek jsme do družstva přibrali Aničku Hakovou, když pro nemoc nestartovala Jana Ježková. Děvčata o postup prohrála s Opavou a byla klasifikována jako šestá," řekl trenér Reiner Niesig.

Liberec o tomto víkendu uvidí v tělocvičně na Jablonecké nejlepší šermíře v kategorii dospělých, kdy se v sobotu 18. a v neděli 19. května předvedou fleretisté a kordisté, jak jednotlivci, tak i tříčlenná družstva.