V předešlých domácích zápasech hrálo Kladno v první půli většinou vyrovnanou partii, tentokrát ale od začátku ztrácelo, první čtvrtinu prohrálo 11:21. „Čekal jsem, že to bude vyrovnané utkání, které se bude rozhodovat až v závěru. Bohužel nám utekla už první čtvrtka,“ posteskl si odchovanec Kladna, téměř dvoumetrový podkošový hráč Petr Gajdoš, jenž přiznal, že jeho tým má poměrně nízkou procentuální úspěšnost střelby.

„S padesáti - šedesáti body se nedá vyhrávat. To nás nejvíc trápí. Připadá mi také, že nám v pozdější fázi utkání odchází i fyzička,“ konstatoval Gajdoš, jenž byl s třinácti body po Marešovi (14) druhým nejlepším střelcem poražených.

Kladno se na rozdíl od soupeře na každý bod nadřelo a nejčastěji zakončovalo z uctivé vzdálenosti od koše. To Liberečtí zejména v poslední čtvrtině pálili přesně ze všech pozic (25:9). Kouč vítězů Dušan Bohunický řekl, že domácím nechtěli od úvodních minut dát šanci hrát vyrovnanou partii. „Chtěli jsme od začátku rychle přecházet na útočnou polovinu do jednoduchých střel, což se nám dařilo. Jsem maximálně spokojený,“ uvedl.

Body: Mareš 14, Gajdoš 13, Matulka 7 - Němeček 19, Pastyřík 10, V. Nemčok 9, Bárta 9, Šírek 8, Hojdar 8, Příhonský 7, T. Nemčok 5, Martínek 5, Honzák 3, Lakomý 2, Teimer. Fauly: 15:19, TH: 18/12:7/4, trojky: 6:7.

Kondoři tak získali pátou výhru v sezoně a v pátek 25. listopadu přivítají v hale Kort od 19.30 hodin celek Slavoj Litoměřice.