Liberec do utkání nevstoupil dobře, když ztratil koncovku úvodního setu. Domácím dělal velké problémy především servis kapitána Kladna Fokta. Hosté proměnili hned první setbol, když smeč Vencovského zablokoval dvojblok Šrámek – Svoboda.

Z hlediska vývoje zápasu byl asi nejdůležitější druhý set. Probíhal docela dlouho poněkud nudně, až rychlík Novák – Jůna na středu sítě vytrhl hru ze stereotypu. Dukla po něm získala poprvé v zápase tříbodové vedení – 15:12. Jenže stačila chyba na síti a následné eso Böhma a rázem bylo vyrovnáno. Na druhé straně však přišlo eso Vencovského a aut Diviše, Liberec opět vedl o tři body (18:15). Ve zběsilém průběhu této sady Kladno znovu vyrovnalo při podání Šrámka na 18:18.

Dukla potom šla do vedení 22:20, hosté opět dokázali vyrovnat a po smeči Diviše od levého kůlu dokonce otočit na 22:23! Domácím teklo do bot, ztráta druhého setu by znamenala minimálně ztrátu bodu v celkovém hodnocení. V koncovce se však Liberečtí zmátořili. Úspěšný blok Čermáka vynesl Dukle setbol a ten byl hned proměněn díky výtečnému zásahu v poli a poté dobré práci Nesvačila na síti.

Ve zbývajících setech si již Liberec nepustil soupeře k tělu. V třetí sadě odskočil při servisu Nesvačila na 18:12, set zakončil úspěšný blok Jůny. Čtvrté dějství bylo vyrovnanější, ale jen do stavu 16:16. Potom se postavil na podání Pešl a spolehlivým servisem rozhazoval útočné snahy Kladna až na 23:16. Na konečných 25:17 „upravil“ při prvním mečbolu Dukly kladenský smečař Böhm, když míč z jeho ruky zamířil do autu.

„Byly tam z naší strany záchvěvy dobrého volejbalu v prvním a v části druhého setu, ale na celý zápas to nestačí,“ povzdechl si kladenský trenér Jindřich Licek. „Chvilkové vzepětí přišlo i ve čtvrtém, jenže tohle mužstvo si prostě nevěří, prohráváme vlastními chybami.“

Liberecký kouč Michal Nekola také nebyl úplně spokojen: „V prvních dvou setech jsme málo tlačili na servisu, tím pádem se nám nedařilo patřičně bránit. Soupeř dělal hodně bodů a dokonce vyhrál set, s čímž jsem velmi nespokojen. Od třetího setu jsme servis výrazně zlepšili, dostali jsme Kladno pod tlak a byli jsme pak podle mého názoru až do konce zápasu lepší.“

Liberec postoupil v tabulce extraligy na 4. místo před Ostravu, která prohrála v Ústí nad Labem. Kladno zůstalo desáté. Poslední zápas před Vánocemi sehraje Dukla ve středu v Odolena Vodě.

Dukla Liberec – Volleyball Kladno 3:1 (-22, 23, 15, 17)

Rozhodčí: Hudík, Labašta. ŽK: Fokt (Kladno). Čas: 98 min. Přímé body z podání: 4:2. Zkažené servisy: 16:16. Diváci: 350.
Sestavy:
Liberec: Novák, F. Nesvačil, Čermák, Vencovský, Pešl, Jůna – libero M. Ticháček. Střídali: Hýský, Jeslínek. Trenér: Michal Nekola.
Kladno: Barák, Böhm, Šrámek, Svoboda, Diviš, Fokt – libero Hovorka. Střídali: Břicháček, Musil. Trenér: Jindřich Licek.