V sobotu se konal galavečer v ČR ve Slaném, kde liberecký Oto Dolívka vyhrál na body ve svém prvním profesionálním zápase nad velmi zkušeným soupeřem Filipem Roubíčkem (vítěz několika mezinárodních turnajů a mistr světa z Itálie 2016).

Na Memorialu Zorana Šijana v srbském Bělehradě zápasil v sobotu liberecký Matěj Nuska (dvojnásobný šampion Francie). Poslal soupeře do počítání tvrdým úderem na břicho a celkově domácího borce porazil na body.

EVROPSKÝ TITUL PRO TŮMU

V neděli pak o evropský titulový pás zápasil trenér BFC Hrádek nad Nisou a liberecký fighter Marian Tůma v Londýně na galavečeru Immortal Champions.
Jeho soupeřem byl Kerone Davis, trojnásobný britský šampion v supertíze. Také Marian svůj zápas po velké bitvě vyhrál na body a získal tak evropský titul Immortal Champions.

Trenérem všech tří borců je Martin Berka, mistr světa, Evropy a několikanásobný mistr ČR jak v karate, tak v kickboxu, který v Liberci už mnoho let vychovává novu generaci velmi úspěšných zápasníků.

NEJVĚTŠÍ FIGHT CENTRUM V KRAJI

Berka Fight Centrum, zkráceně BFC Liberec, bylo založeno v roce 2006 a v současné době je největším bojovým centrem svého druhu v Libereckém kraji.
Klub eviduje přes 180 členů. BFC se může pochlubit několika kvalitními odchovanci, kteří mají za sebou hodně úspěchů v bojových sportech na české, evropské, ale i světové úrovni.

Jedná se například o Jiřího Vaňatu (mistr světa ve full contactu), Adama Kocourka (mistr světa v low kicku), Martina Prýslubského (mistr Evropy v K1), Radima Kušniraka (mistr ČR v K1) nebo Tomáše Penze (profesionálního zápasníka MMA).

KONDIČNÍ TRÉNINKY

BFC Liberec zároveň nabízí řadu individuálních kondičních tréninků nejen pro bojové sportovce, ale také pro tenisty, hokejisty, fotbalisty a další profesionální a závodní sportovce.

Tréninky probíhají pod vedením profesionálních trenérů, kteří jsou schopni připravit individuální trénink přesně podle potřeb jednotlivých sportovců a sportů.
Trenéři odhalí slabá místa, která jednotliví sportovci mají a dokáží tak zlepšit výkonnost.

KURZY SEBEOBRANY

Kondiční trénink pod vedením Martina Berky absolvovala například tenistka Petra Krejsová v rámci přípravy na US Open.

Kromě toho pořádá klub kurzy sebeobrany, které jsou určeny nejen pro záchranné složky, ale i pro úředníky, jakými jsou například exekutoři, revizoři v hromadných dopravách, zdravotní sestry, bezpečnostní agentury a další, kteří získané zkušenosti mohou uplatnit při výkonu povolání.

Kurzy sebeobrany mohou absolvovat také civilní osoby, které se ve svém okolí necítí bezpečně, nebo chtějí získat potřebnou jistotu, že se v nepředvídatelné situaci budou schopni ubránit.

Všechny hodiny jsou vedeny pod dohledem profesionálních trenérů a odborníků.

BOHATÝ PROGRAM DO KONCE ROKU

Do konce tohoto kalendářního roku čeká na liberecké kickboxery ještě řada akcí. Ve dnech 6. – 7. prosince 2019 je na programu Národní pohár v kickboxu v Praze.

Sedmého prosince pak v Pardubicích proběhne MG Fight Night 10. O týden později se v České Lípě uskuteční LIKOST liga kickboxu K-1 a Full Fight Night.

Před Vánocemi přijde na řadu Noc válečníků.